Завершальний день сьомого етапу Кубка світу в італійському Антхольці розпочався чоловічою естафетою. Юрай Санітра у цій гонці обрав незвичну для нинішнього сезону розстановку складу, пояснюючи це необхідністю потренувати етапи для олімпійської змішаної естафети.

На перший етап було відправлено Богдана Цимбала і з роллю стартера він впорався дуже гідно! Лежку пройшов з одним промахом, але стріляв швидко – принаймні на трасу пішов першим із тих, хто використав запасні патрони. На другому рубежі також знадобилося шість пострілів, але при цьому більшість суперників не обійшлися без промахів. І що найважливіше – на останньому колі Богдан гарно тримав швидкість і навіть відіграв кілька позицій після виходу зі стадіону! До закінчення свого відрізка Цимбал прийшов сьомим менш ніж за півхвилини від лідерів.

Далі у бій кинувся Дмитро Підручний, який після пропуску двох стартів акумулював максимум зусиль для естафети. У зв’язці зі швидкісним Данилом Серохвостовим наш капітан вже до середини першого кола влився в групу команд, які боролися за проміжне третє місце! Підручний мав час посидіти за спинами суперників і трохи віддихатися, а тому два промахи на лежці стали неприємним сюрпризом.

Перед стійкою Дмитру довелося попрацювати самостійно, але до самої стрільби підійшов зосередженіше і обійшовся без запасних патронів, зберігши п’яте місце. Попереду знову маячила спина Серохвостова – і це був важливий візуальний контакт, який дозволив українцеві втриматися у боротьбі за призи. Свій етап Підручний так і закінчив п’ятим — за 24 секунди позаду лідерів, але всього за 10 секунд від подіуму!

Для Антона Дудченка етап вийшов досить важким. Чотири запасні патрони – вже багато для сьогоднішніх гонок, але ще й швидкість наш спортсмен демонстрував не надто оптимістичну, пропускаючи на дистанції суперників уперед. На жаль, серед першої вісімки команд у Антона найгірші і чиста швидкість, і загальний час на етапі… Як наслідок – перед останнім етапом Україна перемістилася на сьому позицію.

Вирішувати долю підсумкового місця команди випало Артему Примі, якого Юрай Санітра, схоже, бачить фінішером змішаної естафети. Загалом каші наш досвідчений біатлоніст не зіпсував: незважаючи на три промахи на рубежах, він зумів переміститися на шостий рядок. Причому дистанція від подіуму склала всього 34 секунди — це при 11 сумарних запасних патронах, що для сьогоднішньої гонки було забагато.

У Кубку націй Норвегія продовжує лідирувати, випереджаючи на 104 бали росіян, що вибралися на другу позицію. Збірна України в цій гонці зуміла обійти італійців, які невдало виступили, і повернулася на сьомий рядок.

Естафета. Чоловіки
1. Норвегия Норвегія (0+4)  1:12:14,7
2. Россия Росія (1+12)  +1:57,2
3. Германия Німеччина (0+4)  +2:04,4
4. Франция Франція (0+7)  +2:20,5
5. Канада Канада (1+8)  +2:31,5
6. Украина Україна (0+11)  +2:38,7

Повні результати гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка націй і залік естафет