Чемпіонат Сумської області з літнього біатлону серед юніорів, юніорок, юнаків та дівчат — позаду. Як відкривали змагальний сезон на Сумщині? І чим відзначилися спортивні дні?

Цей чемпіонат підготував для юних біатлоністів та уболівальників ряд несподіванок. Найменші учасники не могли розпочати боротьбу за нагороди через негоду, а старші ж, у зв’язку з перенесенням кількох спринтів, отримали вихідний. Цей чемпіонат особливо вагомий для трьох наймолодших його учасників 2010 року народження. Він запам’ятається й Аліні Єрьоменко (РЦ ЗВС, м. Глухів), яка під час мас-старту середньої вікової групи змогла випередити навіть хлопців-однолітків. І точно залишить приємні спогади Богдану Бурову (ШВСМ, «Колос»). Хлопець переміг у всіх гонках серед юніорів. Цей чемпіонат – преамбула до всеукраїнських змагань. Далі – лише цікавіше…

І водночас же саме чемпіонат Сумщини з літнього біатлону – 2019 став першим, під час якого спортсмени змагалися в кросовому бігу, а не на ролерах.

Щодо цього під час нагородження чемпіонів області влучно зазначив президент Сумської обласної організації Федерації біатлону України Анатолій Линник:

— Стан лижної траси – нагальне питання. Звичайно, ми прагнемо відновити її. Нова траса – це крок до успішного розвитку біатлону на Сумщині, в якому кожен із нас зацікавлений.

Упродовж трьох попередніх днів ми намагалися відслідковувати всі події на навчально-спортивній базі «Динамо» й оперативно розповідати про них. Наразі – про закриття чемпіонату.

12 липня всі учасники змагалися в мас-стартах. Першими на дистанцію вийшли юніори, юніорки, старші юнаки та дівчата. Варто зазначити: трійка лідерів цієї вікової категорії впродовж чотирьох змагальних днів ані у дівчат, ані в хлопців майже не змінювалася. До чемпіонів-юніорів сьогодні приєднався Сергій Нечипоренко (РЦ ЗВС, «Динамо»). Дівчата ж просто обмінялися призовими місцями.

Під час мас-старту середньої вікової групи продемонструвати відмінну спортивну форму змогла Аліна Єрьоменко. Дівчина поділилася першими емоціями на фініші:

— У цілому, біглося складно. Перші три кола я трималася за дівчиною, тому було легше. Далі довелося добре постаратися. Виступом я задоволена. Тепер готуватимемося до всеукраїнських змагань в Тростянці.

Фаворитом у молодших юнаків став Дмитро Саврацький (РЦ ЗВС м. Глухів):

— Я займаюся з Олександром Москаленком. Хочу сказати, що він чудово тренує, уміє мотивувати. Виступив сьогодні непогано, але на лежці можна було б припустити менше хиб.

Перемогу в молодших дівчат виборола Ксенія Кравченко (РЦ ЗВС м. Глухів):

— Біатлоном захоплююся вже третій рік. На дистанції сьогодні виникли проблеми зі стрільбою. Мала дві головні конкурентки: Анастасію Тропець і Анну Дєдушеву, але за рахунок швидкості вдалося фінішувати першою.

Усіх переможців відзначили грамотами й медалями Управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації. За сприяння СОО ФБУ та спонсора змагань страхової компанії «ТАС», юні чемпіони отримали грошові винагороди.

— Щира дякую тренерам, які працюють на результат, працюють удень й уночі, щоб їхні спортсмени займали місця на п’єдесталах. Вітаю чемпіонів! Тим же, хто сьогодні без медалей, хочу сказати: «без поразок не буває успіху». Займайтеся біатлоном, це – найкрасивіший вид спорту. Тим паче ви, справді, маєте перспективи. Згадуйте наших Віту та Валю Семеренко, Юлю Журавок… – звернувся до юних біатлоністів Анатолій Линник.

Додав щодо сум’янок-чемпіонок світу й начальник Управління молоді та спорту Сумської ОДА Євген Походня. Посадовець також наголосив:

— Щоб добре виступати потрібно не лише бажання. Треба талант. А над ним необхідно працювати…

Продовжать  літній змагальний сезон на Сумщині всеукраїнськими змаганнями з літнього біатлону, присвяченими пам’яті журналіста Олександра Мащенка (юнаки/дівчата). Вони триватимуть із 19 по 21 липня.

ФОТОЗВІТ ЗІ ЗМАГАНЬ.

 

   

Юніори (1997-1999 р.н.)

 

Юніорки (1997-1999 р.н.)

 

І

 

Буров Богдан (ШВСМ, «Колос»)

 

Ситник Ганна (РЦ ЗВС, м. Глухів)

 

ІІ

 

Беленський Денис (РЦ ЗВС)

 

Токар Олена (ШВСМ)

 

ІІІ

 

Нечипоренко Сергій (РЦ ЗВС, ШВСМ)

 

Єрмакова Вікторія (ШВСМ)

 

Юнаки (2000-2001 р.н.)

 

Дівчата (2000-2001 р.н.)

 

І

 

Кошман Володимир (ШВСМ, «Колос»)

 

Зеленська Варвара (ШВСМ, «Динамо»)

 

ІІ

 

Гончеревський Владислав (РЦ ЗВС, м. Глухів)

 

Варакута Катя (РЦ ЗВС, «Динамо»)

 

ІІІ

 

Бойко Андрій (РЦ ЗВС)

 

Заєць Діана (ХОВУФКС)

 

Юнаки середньої вікової групи (2002-2003 р.н.)

 

Дівчата середньої вікової групи (2002-2003 р.н.)

 

І

 

Штань Олександр (РЦ ЗВС)

 

Єрьоменко Аліна (РЦ ЗВС, м. Глухів)

 

ІІ

 

Супрун Сергій (ШВСМ, РДЮСШ)

 

Мартиненко Валерія («Динамо», ШВСМ)

 

ІІІ

 

Чубур Максим (РЦ ЗВС)

 

Мурза Катерина (РЦ ЗВС)

 

Юнаки молодшої вікової групи (2004-2005 р.н.)

 

І

 

Саврацький Дмитро (РЦ ЗВС, м. Глухів)

 

ІІ

 

Борковський Богдан («Барса»)

 

ІІІ

 

Редька Даніїл («Барса»)