Старший тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра поділився з XSPORT своїми враженнями від першості країни в Чернігові, розповів про функціональний стан лідерів команди, а також анонсував плани на заключні передсезонні збори.

Юрай Санітра разом із тренерами чоловічої збірної/ Фото — Біатлон майбутнього

Юрай, які ваші враження від чемпіонату України? Чи задоволені результатами?

Хочу сказати, що разом з чемпіонатом України у нас закінчився перший етап підготовки до сезону. Розглядали ці старти як хороше контрольне тренування, тому що спеціально до них не готувалися. Хлопці виступали з добрим настроєм в Чернігові, хотіли показати свої найкращі якості. Спортсмени основної команди пробігли спринт на непоганому рівні. Сподобався виступ Тищенка, Підручного й молодого Бригадира.
Після чемпіонату України нас чекає основна частина підготовки, від якої буде залежати стан спортсменів в сезоні. Ми вже зробили дуже багато важкої комплексної роботи. Зараз будемо переходити на сніг, де потрібно добре підготувати спортсменів до перших стартів.

Чому в гонці переслідування багато основних біатлоністів не стартували?

У деяких спортсменів не все в порядку зі здоров’ям, а іншим хлопцям просто далеко їхати додому. Їм потрібно вирішити всі свої проблеми, відпочити в колі сім’ї. Тому що 1 жовтня ми виїжджаємо на збір в Рамзау, після нього будемо мати 8-9 днів перерви. Потім знову виїжджаємо 1 листопада на збір і повернемося вже в кінці березня. Хлопці в психологічному плані повинні бути підготовлені до такої складної роботи.

Наша команда виступала на чемпіонаті Німеччини, хороші результати продемонстрував Підручний. Що можете сказати про його готовність і стан інших хлопців?

Нам потрібно більше таких стартів, які пробігли в Німеччині. Там був дуже хороший рівень конкуренції, можна було перевірити свою готовність на даний момент. Хлопці змогли отримати впевненість у власних силах, а також повагу перед спортсмени високого рівня. Дуже задоволений станом Підручного, він все літо був лідером команди. Артем Прима, як і завжди, влітку набирає форму поступово. Упевнений, що він буде добре готовий до перших стартів. Нам потрібно щоб ще 2-3 спортсмена були добре готові до перших етапах Кубка світу, для того щоб ми мали бойову естафетну четвірку. Вже на снігу буду дивитися на стан хлопців, на їхню техніку ходу, стрільбу, тому що неможливо порівнювати лижоролери з виступами на снігу.

Пропуск літнього чемпіонат світу був правильним рішенням?

Про це можна буде говорити вже по ходу сезону. На даний момент можу сказати, що це не було помилкою. Я бачу, що спортсмени зараз виглядають свіжішими, ніж в минулому році. Ми мали досить стартів влітку, і сезон буде дуже складний. Потрібно буде бігти 9 етапів Кубків світу, чемпіонат світу, чемпіонат Європи. Деякі спортсмени будуть бігти більше 30 гонок. Тому потрібно було зробити хорошу базову підготовку, ударно попрацювати влітку. Якщо хочеш займати призові місця на чемпіонаті світу, до цього потрібно серйозно готуватися. Цього року хочу спокійно пройти літню підготовку, без зайвих стартів.

Юрай Санітра з дружиною в Чернігові/ Фото — Біатлон майбутнього

На зборі в Рамзау вже будуть включені лижні тренування?

Важливо, що хлопці вже в вересні каталися на снігу в лижному тунелі в Оберхофі. У Рамзау будемо продовжувати цю роботу, але їдемо туди не тільки за підготовкою на снігу. На цьому зборі ми будемо проводити серйозну функціональну роботу, буде багато комплексних тренувань, крос-імітації. Додатково будемо тренуватися в горах.

Підготовка Підручного якось змінилася в порівнянні з минулим сезоном?

Діма зараз дуже мотивований після прекрасного минулого сезону. Можу сказати, що у функціональному плані він краще готовий, ніж був раніше. Це помітно з його виступів на ролерах, і на тренуваннях. Зараз нас чекає дуже важливий етап підготовки, якщо все буде в порядку, то Підручний буде добре готовий вже до перших стартів.

На наступні збори до сезону ви залучаєте в команду Руслана Бригадира. Чому прийняли таке рішення і що очікуєте від молодого спортсмена?

Ще на початку підготовки ми запросили на збір в Буковель трьох юніорів, щоб подивитися на фізичний стан хлопців, оцінити їх характер, психологічну стійкість. Зараз беремо на збір Бригадира, тому що він молодий, перспективний спортсмен. Я не чекаю, що він уже в цьому сезоні стане зіркою на Кубку IBU або потрапить в основну команду. Це було б непогано, але йому ще потрібно пройти сезон, добре попрацювати на вищому рівні. Думаю, що з Руслана може вийти хороший спортсмен.

Розкажіть про систему відбору спортсменів на перші етапи Кубка світу? Коли будете знати точний склад?

Уже відомо, що Підручний та Прима бігтимуть на Кубку світу. Решту чотирьох хлопців відбиратиму на зборах в Норвегії і Швеції. Для нас дуже важливо зібрати хорошу команду на естафету. В Естерсунді нас чекають три естафетні гонки, потім в Хохфільцені буде естафета. Будемо відбирати спортсменів в першу чергу по їх готовності бігти в естафеті.

Цього року чемпіонат світу буде проходити на висоті в Антхольці. У зв’язку з цим по ходу сезону буде більше високогірних зборів?

У нас вже є певний досвід підготовки до Антхольці. Будемо дивитися на стан хлопців на початку сезону. Плануємо свої збори так, щоб всі спортсмени добре адаптувалися до висоти.