Старший тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра перебуває на самоізоляції у своєму помешканні у Словаччині. В ексклюзивному інтерв’ю Суспільне Біатлон він підбив підсумки сезону 2019/2020, розповів про перші відгуки щодо траси в Буковелі й чому карантин йому нині «на руку».

«Я розмовляв з Дмитром Підручним, він сказав, що траси в Буковелі йому сподобались. Каже – дуже хороші. Добре, що на стрільбище є вітер, можна тренуватися в необхідних умовах. Зі слів Дмитра, профіль простий, але обіцяють зробити так, щоб були і складні підйоми. Я також розмовляв з тренером Олексієм Кравченком. Він зазначав, що усім сподобалося, а дехто ще й залишився на тренування».

Про переживання за хлопців:

«У нас у Словаччині суворий карантин. Я вже практично тиждень не виходжу з дому. За хлопців трохи переймався, адже ця ситуація у світі складна. Впевнений, що в Україні не буде такого жахіття, але ризики дуже великі. Коли я спілкувався з хлопцями, казав, щоб були обережними під час контакту з людьми, щоб обличчя було захищене».

Про плани на підготовку: 

«Зараз маємо час, щоб добре все проаналізувати. Для мене цей карантин як допомога, адже можу займатися минулим сезоном. Поступово готуємось до наступних змагань, але в цій ситуації важко щось серйозно планувати. Займаюсь завданнями, які будемо виконувати. Готую варіант, щоб можна було тренуватися з дому. Відправлятиму програми, а спортсмени будуть індивідуально виконувати».

Про сезон 2019/2020:

«Поки що зарано казати про якісь висновки по сезону. Роблю аналіз кожного спортсмена окремо. Скажу, що Дмитро Підручний та Артем Прима тримали у цьому сезоні дуже високий стандарт. Особливо фізично під час гонок. На жаль, не було стабільності у стрільбі, інакше мали б кращі результати. Решта хлопців, які стартували цьогоріч, тримали хорошу планку. Звісно, були і слабкі місця. Наше завдання займатися цим і знайти відповідь, чому так було. Загалом цього сезону хлопці командно продемонстрували хороший результат. І тепер із цим нам треба працювати далі.

Про медаль в естафеті на етапі в Нове Мєсто:

«Медаль – це продукт хорошої роботи в команді. Цього сезону було багато гарних виступів. Трошки не вистачало, щоб показати ще вищі результати. Але загалом я задоволений фізичним станом спортсменів протягом сезону і тим, що ми як команда зробили маленький крок вперед. Як я вже казав, не всіх вистачило на весь сезон, втім є моменти, які дають мені надію та оптимізм».