Євген Колупаєв/ XSPORT

Уже наприкінці травня збірна України з біатлону розпочне повноцінну підготовку до нового сезону. Цього разу команду розділили на кілька груп: основну, команду «Б», а також окремих спортсменів на самопідготовці.

До складу основної жіночої команди увійшло сім біатлоністок, а чоловічої — вісім. Окремо від збірної літню підготовку проведуть сестри Семеренко під керівництвом Григорія Шамрая, а також Анастасія Меркушина зі своїм тренером-батьком Олегом Меркушиним.

Про тонкощі формування команди «Б», включення до складу основної збірної Олени Підгрушної, а також про те, коли зможе приступить до тренувань Юлія Джима  держренер з біатлону Євген Колупаєв розповів XSPORT.ua:

«До збірної «Б» у нас увійшло по п’ять чоловіків і жінок, у тому числі Сергій Семенов, який виявив бажання готуватися з резервом. Але, можливо, більшу частину підготовки він проведе сам або з командою Швейцарії, де тренується його дівчина Аита Гаспаріні.

Кільчицький не увійшов до резерву збірної, тому що в цьому році у нас кількість «збірників» скоротилося на шість чоловік, ми втратили квоту. Раніше в нас було 42 людини в збірній команді України, а зараз 36: 16 чоловіків і 20 жінок. Це в тому числі юніори, які готуються з юніорської командою й отримують зарплату.

Підгрушна в нас нікуди не губилася, вона була в складі збірної команди, але в цьому році не виконала норматив для потрапляння в збірну. Їй довелося писати листа на ім’я міністра, а там пішли назустріч і включили її до складу.

За Джиму буде визначеність в липні, раніше вона навряд чи розпочне повноцінні тренування. Зараз вона проходить процедури, трохи підлікується, і потім почне готуватися».

Відзначимо, що жіноча команда проведе перший збір в білоруських Раубічах, а чоловіки зберуться в Буковелі.