Рішення про відновлення Російського антидопінгового агентства (RUSADA) cпровокувало потребу в новій реформі від Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). На цьому 29 жовтня наголосили керівники 18 національних антидопінгових організацій (NADO).

Зустріч групи відбулася на саміті, організованому Французьким антидопінговим агентством. Участь в обговоренні взяли представники організацій Австралії, Австрії, Канади, Франції, Данії, Фінляндії, Німеччини, Норвегії, Нідерландів, Нової Зеландії, Сінгапуру, Польщі, Ірландії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США.

Серед порушених на зустрічі питань – стан глобальної антидопінгової системи, потреба повернення організації WADA довіри громадськості. Рушієм подібних роздумів стало спірне рішення щодо відновлення Російського антидопінгового агентства. Оскільки віднині Росія зможе знову брати участь у міжнародних змаганнях, спортсмени-представники різних країн не стримували себе в критиці.

Відновлення вище зазначеної організації WADA супроводила певними рекомендаціями. Національні ж антидопінгові агентства наполягають, що їх недостатньо.

Стало відомо, що в заявах лідери антидопінгових агентств закликають WADA не повторювати помилок, допущених в процесі відновлення RUSADA, діяти більш прозоро та відкрито.

Раніше повідомляли, що відмова в доступі до зразків сечі з московської антидопінгової лабораторії може вже наприкінці року призвести до поновлення заборони RUSADA. А Міжнародний союз біатлоністів (IBU) вирішив додати в пул допінг-тестування 43 російських спортсменів. Це більше третини від усіх осіб зі списку.

Кінцеві рекомендації група управління WADA представить установчій раді 15 листопада в Баку.

Першоджерела: insidethegames.biz і reuters.com.