Спочатку про «гальма» на шляху подальшого розвитку біатлону на Сумщині нам розповів заслужений тренер України з біатлону, тренер Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» Василь Крот. Згодом обговорили проблеми та перспективи біатлону з директором обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Регіонального центру зимових видів спорту» Віктором Світличним. Аби переконатися, що ситуація під контролем, зустрілися з начальником Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації Дмитром Лантушенком. Логічне продовження і наш наступний крок – дізнатися позицію голови Сумської обласної ради Володимира Токаря.

 

Володимире Миколайовичу, нещодавно спілкувалася з Дмитром Лантушенком, який зазначив, що біатлон для ОДА – один із пріоритетних видів спорту. А як щодо обласної ради? Наскільки підтримуєте розвиток біатлону на Сумщині?

— Ми, перш за все, повинні підтримувати ті види спорту, які приносять славу нашій області. Біатлон, безперечно, серед них. На жаль, ті позиції, які були десять років тому, уже втрачено. Нині на Сумщині вже не проводять серйозних змагань міжнародного рівня, бо для цього не існує належних умов. Біатлоністи їдуть до Чернігова – там є непогана база… Через це, навіть коли створювали наш футбольний центр «Барса», я говорив, що футбол, безсумнівно, – масовий, потрібний вид спорту. Але особливої слави для області не приносить, а роблять це наші біатлоністи. Ось тому я й ініціював  на базі згаданого центру відкриття відділення біатлону. Наразі там займаються 20 спортсменів, закупили їм необхідний спортивний інвентар.

Рада сприяє також вирішенню й житлових умов спортсменів. Квартиру для Анни Кривонос придбали в рамках співфінансування з обласною організацією Федерації біатлону України. Звичайно, усім допомогти не можемо. Нині маємо десять звернень із приводу надання житла кращим представникам з різних видів спорту.

Існує нагальна проблема незадовільного стану лиже-роллерної траси в Токарях. Відомо, що Ви разом із президентом СОО Федерації біатлону України Анатолієм Линником виїжджали в урочище. Яким чином плануєте долучитися до її реконструкції та освітлення? І як скоро, на Вашу думку, зможемо «закрити» це питання?

— Справді, мене запрошували в Токарі оцінити стан траси. Сьогодні контролюємо питання її реконструкції. Робитимемо все можливе, аби вона відповідала міжнародним стандартам. У перспективі маємо проводити змагання всіх рангів: не лише першості міста чи області. Облрада вже виділила 200 тис. на розробку проекту капітального ремонту траси. І я думаю, що наступного року спільними зусиллями вдасться її повністю оновити.

Розумієте, спершу важливо побачити проект. Далі – усвідомити, скільки грошей потрібно, де їх шукати… У тому, що депутати проголосують «за», я впевнений. Але якщо йтиметься, наприклад, про три мільйони – для нас така сума посильна, а коли про вісім – таких коштів не маємо. У кожній справі, за умови наявності в людини зацікавленості й бажання працювати, вона робитиме це. Так і ми, задля вирішення питання з трасою звертатимемося й до депутатів, і до держави. Адже й справді на Сумщині багато серйозних спортсменів.

А що, окрім траси, облрада ще може зробити для того, аби утримати перспективних спортсменів у регіоні?

— Якщо тут будуть відповідні умови, то навіщо спортсменам виїжджати кудись? Тих, які виїхали, вже не повернемо. А скільки ще тих, кого можемо виховати…

Найбільше моє бажання й області в цілому – бачити як наш спортсмен підіймає прапор України на змаганнях найвищого рангу. Відчуватимемо, коли зробимо задумане, певну причетність до таких перемог. Гарантую, якщо в наших біатлоністів будуть проблеми, які я зможу вирішити, то робитиму це обов’язково!

На днях у шведському Ідре стартує Кубок IBU, а вже 2 грудня словенська Поклюка прийме перший етап Кубка світу з біатлону. Яких результатів очікуєте від наших спортсменів у цьому сезоні?

— Я вірю в чудовий виступ як українських збірних у цілому, так і спортсменів окремо. Очікую від наших лише перемог, швидкості в гонках, влучності в пострілах. Підтримую їх та вболіваю!