Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак в інтерв’ю UA: біатлон підбив підсумки п’ятого етапу Кубка світу в німецькому Рупольдингу.

«Дівчата готуються кожна по своїй програмі. Юлія Джима — з Урошем Велепецом, сестри Семеренко — з Григорієм Шамраєм, а Олена Підгрушна вже вирушила в Поклюку (Словенія), де їй треба пройти акліматизацію. Усі тренери досвідчені і знають, як підвести своїх підопічних до чемпіонату світу. І у них це непогано виходить. У Юлії Джими була хороша естафета, Віта з Валею добре попрацювали в гонці переслідування. Якби сьогодні був мас-старт, то перша б виграла гонку, а молодша з сестер — стала б четвертою.

У майбутньому розглядаємо варіант з єдиним тренером у дівчат, але все не так просто. Вони всі емоційні й зациклені на своїх думках і рішеннях. Більшість з основного складу зараз вже на фініші кар’єри. Зорієнтувати їх на іншу методику і підготовку непросто. Потрібно, щоб був тренер, якому вони могли б повністю довіряти. Це дуже складне питання. У чоловіків все набагато легше. Спочатку всі дівчата погоджуються з таким розкладом, а на практиці бувають різні ситуації. То в них останній сезон, то новий тренер нас не знає, то не хочеться ризикувати, тому що може не вийти. Ось такі думки відразу виникають у них в голові. Але треба пробувати, все може добре скластися. Будемо думати й вирішувати.

Є приклад чоловічої збірної, де все чітко і зрозуміло. Дівчата теж це бачать і замислюються над таким варіантом. Можливо, це вплине на їх остаточне рішення. Хто буде готуватися до Олімпіади — в одну команду, хто ні — може тренуватися індивідуально з тренером. Але там багато ризиків: немає ні лікаря, ні масажиста, ні умов, які є у команди. Подивимося, хто який вибір зробить. Силою їх не змусиш.

Хотілося б, щоб в основний склад підтягувалися і показували результат молоді біатлоністки. Меркушиній і Блашко помилки й недоліки заважають вийти на високий рівень, Бех ще не дотягує. Думаю, сестри Семеренко ще побігають за нашу команду. Хотіли ставити на молодь на Олімпіаді, але бачимо, що там не все так просто. З огляду на результати, які показують дівчата, можливо, навіть будемо в нинішньому складі. «Пенсія» відкладається, тому що молодим біатлоністам ще важко вийти на серйозні змагання».