У ці дні в Україні перебуває рейс-директор змагань Кубка світу IBU Борут Нунар. Мета візиту — ознайомлення зі споруджуваним в Буковелі сучасним біатлонним комплексом. Про те, які враження залишив стадіон у словенського фахівця, і які найближчі перспективи у Буковеля на проведення змагань різного рівня, biathlon.com.ua розповів президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак:

— Ми вже давно запрошували фахівців IBU для ознайомлення з тією роботою, яка проводиться в Буковелі. Пандемія коронавіруса, карантин і пов’язані з цим обмеження не дозволяли організувати такий візит раніше, але зараз ми раді, що Борут Нунар зміг прийняти наше запрошення і приїхати в Україну. Такі інспекції дуже корисні, тому що дозволяють заздалегідь усувати якісь недоліки, пов’язані з інфраструктурою, транспортом, логістикою, розташуванням тунелів, комунікаціями… Загалом, зробити все, щоб після закінчення будівництва стадіон повністю відповідав класу А для таких споруд.

— Яке загальне враження рейс-директора IBU від комплексу в Буковелі і, якщо можна на прикладах, які конкретно зауваження і рекомендації він надав?

— У першу чергу, підкреслив, щоб розташування фінішної прямої було безпосередньо перед трибунами — щоб найбільш яскраві, емоційні моменти гонки краще проглядалися глядачами. Корисними були рекомендації по розміщенню прес-центру і мікст-зони для журналістів — щоб ці об’єкти були в одній зоні на мінімальній відстані один від одного. Ну і інші, може, дрібні, але не менш важливі деталі — як, наприклад, розташування кабінки представника «KUURVINEN» — фірми, яка обслуговує електронні мішені під час змагань. Важливі моменти для телебачення — місця для установки камер, вибирали місця з кращою оглядовістю. Рейс-директор уважно подивився саму трасу на предмет її рельєфу, процентного співвідношення підйомів, перепадів висот — тобто, всіх нюансів, які дозволять нам в майбутньому претендувати на проведення змагань найвищого рівня.

— Які зараз проводять роботи в Буковелі?

— Ми вже підготували 4-кілометрове коло, але ще потрібно на половині цієї дистанції провести всі комунікації, в першу чергу, прокласти труби, кабелі, підключити спеціальні блоки систем виготовлення снігу. Ми плануємо, що буде спеціальне озеро, звідки буде подаватися вода для снігових гармат упродовж усієї траси — щоб це була повністю автономна система, яка не залежить від гірськолижного комплексу, що узнаходиться поруч.

Загалом, роботи багато, але основну частину ми вже зробили. Є готова траса, стрільбище, залишилося підвести комунікації, покласти асфальт, щоб можна було проводити роботу на лижоролерах. Ну, а далі — займатися інфраструктурою: трибунами і різними адміністративними будівлями: місцями для зберігання зброї, кімнатами допінг-служб і так далі. Для зручності спортсменів плануємо також побудувати спорт-готель, щоб це було максимально близько до стадіону.

Налаштовуємося тільки на сертифікат категорії А, на це налаштований і Олександр Шевченко, який курує проект. Як він каже, ми все повинні зробити на крок вперед — тобто, не тільки запозичити краще у інших комплексів, а й запропонувати свою родзинку — то, чого немає на інших стадіонах. Тому використовуємо всі можливі нові технології, щоб підготувати комплекс дуже хорошого рівня.

— А якщо говорити про найближчу перспективу, чим нам може допомогти цей комплекс вже цієї зими?

— По-перше, збори між триместрами, які ми раніше проводили в Європі, тепер можна буде організувати вдома — щоб спортсмени більше часу протягом року могли проводити з сім’ями — це знизить емоційне і психологічне навантаження. По-друге, вже цієї зими зможемо провести всеукраїнські змагання. А може, й отримати можливість організації якихось міжнародних стартів, на зразок юніорських змагань або стартів Кубка IBU, якщо в раніше запланованих місцях їх неможливо буде провести в силу карантинних обмежень або погодних умов. Практика останніх сезонів показує, що чимало змагань переноситься або скасовується, і в цих умовах ми можемо запропонувати IBU свою допомогу.

— Володимире Михайловичу, і на завершення кілька слів про підготовку до сезону спортсменів. Як зараз готуються команди А і Б?

— Зараз поки організувати виїзди на закордонні збори неможливо, тому доводиться третій поспіль збір проводити в Сянках. Але Юрая Санітру всі умови і на стадіоні, і на базі, влаштовують, тому проблем у зв’язку з цим я поки не бачу. Там займаються і команда А, і команда Б, а також кращі юніори.

Усі здорові і тренуються разом, хоч і з різними планам. Тільки Юлія Джима днями отримала спеціальну словенську візу і в найближчу п’ятницю поїде туди для продовження підготовки до сезону з особистим тренером.

20 і 21 серпня ми плануємо провести контрольні змагання — спринт і мас-старт, після чого будемо думати, як спланувати подальшу підготовку. Також плануємо провести літній чемпіонат країни, який за традицією відбудеться в Чернігові у вересні.