Про підсумки виступу команди в другому триместрі біатлонного календаря, стан Блашко і сестер Семеренко, очікування від чемпіонату Європи та світу, а також варіанти формування складу XSPORT.ua розповів президент федерації біатлону Володимир Бринзак.

Володимире Михайловичу, як оцінюєте виступ команди в Антхольці і в цілому в другому триместрі? З одного боку є медаль Джими, але в той же час результати інших як і раніше не вражають…

Я б так не сказав. Все-таки 5-е місце Дудченко в індивідуальній гонці — це хороший результат. Непогано виглядає Підгрушна, по естафеті було видно, що може боротися ходом. Що стосується Валі Семеренко, то в естафеті у неї були проблеми з лижами, помилилася при виборі пари. Віта також по трішки додає. Великі питання до Даші, яка після нового року дуже здала, і невідомо, чи зможе підійти в нормальному стані до чемпіонату світу.

Тому я б не сказав, що ми дуже погано виглядаємо або навпаки супер добре. Десь приблизно на своєму рівні. Подивимося, як команда підійде до чемпіонату світу. Ситуація з Блашко дуже нагадує торішній сценарій.

Ви вірите, що вона все-таки допоможе команді на чемпіонаті світу?

Ми самі не розуміємо, що з нею відбувається. Тому що коли вона починала виступати була така проблема, в минулому році була, тепер зараз … Мені здається, що чимось це схоже на випадок Семенова. Коли у неї був карантин під час переходу, вона себе перевантажила. Вона весь час думала тільки про біатлоні, і на тренуваннях, і після. Не було психологічного відновлення, якогось звичайного життя. Можливо, це вплинуло, нам ще доведеться розбиратися, думати, як вийти з цієї ситуації.

Що відбувається з Вітою Семеренко, у якій сезон повністю не задався? Як вона сама коментує свій стан?

Якраз тому вона попросилася на чемпіонат Європи, тому що хоче через старти набрати форму. Єдине, під час етапу в Антхольці ми хотіли поселити її внизу, окремо від команди, щоб не було перепадів висот. Однак в IBU нам повідомили, що вони забороняють спортсменам жити окремо від збірної. Довелося їй підніматися в гори, де жила вся команда, і це може дещо вибити з колії.

Звичайно, Віта вже не молода, психологічно і фізично їй непросто. До того ж коронавірус вніс свої корективи. Ви ж бачите, що ті ж Фіалкові так і не повернулися на свій рівень після хвороби. Можливо, вплинуло і те, що влітку Віта і Валя звикли готуватися в горах, а в цьому році такої можливості не було. Факторів дуже багато, сезон складається непросто для всіх.

Напевно зараз найменше питань до Юлії Джими…

Так, незважаючи на те, що вона дуже пізно почала свою літню підготовку, зараз поступово додає. Я спілкувався з Урошем (Велепцем — особистим наставником Джими — прим. XSPORT.ua), він говорить, що вони зможуть знайти можливість ще додати в функціональному плані до чемпіонату світу. Стрільба у неї є, стадіон в Поклюці майже рідний для неї, тому думаю, що вона зможе показати хороші результати.

Перед сезоном мало хто очікував, що Тищенко знову повернеться до складу естафети. Проте, стан решти хлопців ще гірше — випали і Ткаленко, і Цимбал, і Лесюк.

Так, в якійсь мірі вони не змогли показати гідні результати, але за тим же Цимбалом було прийнято рішення, що йому для впевненості потрібно пробігти гонки на Кубку IBU. Він показав непогані результати, і тепер має всі шанси потрапити до складу естафети на чемпіонаті світу. Тому на чемпіонаті Європи подивимося, хто як буде виглядати, після чого буде прийнято рішення. Наскільки мені відомо, Санітра планує брати на чемпіонат світу 5 спортсменів.

Наскільки було складно домовитися про проведення збору в Поклюці перед чемпіонатом світу, з урахуванням того, що далеко не всіх команд туди допустили?

У нас хороші зв’язки зі словенською Федерацією, ще влітку ми про все домовилися, тому ніяких проблем немає. Нам буде в плюс, що команда зможе краще вивчити трасу, новий профіль.

Що ви очікуєте від виступу команди на Чемпіонаті Європи?

Звичайно, нам потрібно добре виступити на чемпіонаті Європи, тому що це другий головний старт в сезоні після чемпіонату світу. Він високо оцінюється державою, та й взагалі це офіційний міжнародний старт. З зрозумілих причин ми не стали відправляти туди наших основних спортсменів, тому що потрібно провести якісну підготовку і до чемпіонату світу. Проте, вважаю, що і таким складом ми можемо боротися за медалі.

Хто вас найбільш порадував своїми результатами на Кубку IBU в Арбері?

Порадувало срібло в чоловічій естафеті, медаль Каті Бех в індивідуальній гонці. Радий, що вона додає з кожною гонкою, сподіваюся і далі буде тільки прогресувати. Взагалі, звичайно, треба враховувати, що команда Б приїхала на змагання після кишкової інфекції. Перехворіли всі за винятком Кривонос. Уже на місці виникли проблеми у Наді Бєлкіної, коли вона зіткнулася з фінським сервісменом, дуже сильно вдарилася шиєю. Є проблеми у Труша, який в першій гонці програв дуже багато ходом. Після цього погано себе почував, йому зробили тести, виявили антитіла до коронавірусу. Можливо, це якраз вплинуло на те, що він тепер не може ні виступати, ні тренуватися, хоча ми на нього розраховували.

На жаль, ті кошти, які виділяються на команду, не дають нам можливості селитися в кращих готелях Буковеля, через що і трапляються такі збої. 

Як оціните виступ Меркушиної, вона набирає форму?

Сподіваємося, що Настя зі своїм досвідом зможе проявити себе на чемпіонаті Європи. Хотіли б розраховувати на неї і в одиночній естафеті на чемпіонаті світу, але для цього їй потрібно стабілізувати стрільбу. Видно, що у функціональному плані вона додає, але стабільності в стрільбі поки що немає. Після чемпіонату Європи вже будемо приймати рішення.

Якщо вона залишилася на тому ж рівні, що і по ходу сезону, то доведеться їй пропустити чемпіонат світу. Якщо ж поліпшила свої показники, то будемо розглядати можливість її виступу в Поклюці.

Чи можна зараз впевнено говорити про те, що якщо та ж Бех та Меркушина виграють конкуренцію у Віти Семеренко, то остання не поїде на чемпіонат світу?

На чемпіонаті світу багато гонок, багато дистанцій, тому місця вистачить усім. Хтось буде пропускати гонки, хтось готується до естафети, тому у дівчат запасні будуть не зайвими.

Як проходить підготовка юніорів, у яких в цьому сезоні заплановано єдиний міжнародний старт — чемпіонат світу?

У нас троє юніорок мали можливість виступати на Кубку IBU, отримали досвід міжнародних стартів, а решта готувалися в Сянках. Сподіваємося, що команда зможе гідно виступити на юніорському чемпіонаті світу. Були певні проблеми, Олена Городна перехворіла коронавірусом, потрібно буде дивитися на її стан. Є свої нюанси, але в цілому команда у нас конкурентоспроможна — це і сестри Городні, і Меркушина, і Москаленко, і Чалик, і Дмитренко може проявити себе. Головне якісно звестися до чемпіонату, щоб не було ніяких хвороб.