Чотирма гонками «Відкриття сезону» в Шушені біатлоністи дали пролог олімпійській зимі. У жіночій команді ці старти стали відбірковими для визначення складу на перший етап Кубка світу, і саме з оцінки виступу дівчат у Норвегії розпочали інтерв’ю з президентом Федерації біатлону України Володимиром Бринзаком.

— Володимире Михайловичу, давайте почнемо зі свіжого: у Шушені відбулися дві гонки за участю наших дівчат. Які враження залишилися у Вас?

— Враження хороші, особливо порадувала стрільба. Раніше ми, напевно, ніколи на цій стадії сезону не показували таку точність. Видно, що дівчата добре попрацювали влітку. Те, що стався збій у Юлі сьогодні, — нічого страшного, це все можна виправити. А решта переважно справлялася, і це дуже тішить. Я задоволений, як підвели себе до сезону Валя та Віта Семеренко, дуже обнадіює Катя Бех. Олена? Вона знає, що і як треба робити, і я не сумніваюся, що коли треба, вона розбіжиться.

Якщо казати про проблемні моменти, то випала Даша Блашко ходом. Але це нехай вони з тренером думають, чому так сталося. На Кубок світу з такими швидкісними характеристиками їхати, звісно, ​​не можна.

— Ви не спілкувалися із цього приводу з Володимиром Анатолійовичем Махлаєвим? Така форма Даші – це плановий графік чи несподіванка?

— Я не хочу втручатися та говорити на цю тему. Ми дали карт-бланш Даші та Володимиру Анатолійовичу, тому нехай вони готуються так, як вважають правильним. Офіційні старти в грудні-січні покажуть, наскільки виправданим був такий підхід. Але, звісно, ​​вони самі розуміють, що конкуренція за місце в команді буде серйозною.

https://www.biathlon.com.ua/ua/uploads/2016/65802.jpg

— У Вас є інформація, чому сьогодні не стартувала Іра Петренко?

— У Іри є невеликий кашель, і тренери вирішили не посилювати проблему, щоб не ризикувати її готовністю до старту офіційного сезону. Тим більше, що цими днями доктор команди був у Києві і вилетів до Норвегії тільки сьогодні.

— Ви вже встигли поспілкуватися з Урошем Велепецем? Як він відреагував на ці результати?

— Ми з Урошем збігаємося в оцінці виступу дівчат. Робочим процесом він задоволений, а після цих гонок практично визначився зі складом на перший етап Кубка світу.

– Це новина! З нами поділитеся?

— Зрозуміло, що за підсумками Шушена відібралися Віта, Валя та Настя. Джима та Білосюк за домовленістю з Урошем спочатку готувалися до Кубка світу – п’ятірка вже визначена. По шостій кандидатурі старший тренер поки що обирає між Бех та Петренко. Якщо хочете знати мою думку, то я б Каті запропонував почати сезон на Кубку IBU, де вона могла б стартувати у вигідній групі і для здобуття впевненості перед Кубком світу спочатку показати хороші результати там. А на Кубку світу спробувати Іру Петренко. Але це мої міркування, а як вирішить старший тренер – побачимо.

А на Кубку IBU – Блашко, Абрамова, Кривонос, Бєлкіна. Остаточне рішення, напевно, буде наступної п’ятниці: Урош планує на зборі зробити ще одне контрольне тренування, після чого спортсменки роз’їдуться в Ідре та Остерсунд.

— Така конкуренція в команді тішить чи викликає побоювання в олімпійському сезоні?

— Це саме те, чого ми прагнули – створити у команді здорову конкуренцію. Нехай дівчата стараються, підвищують свій рівень. Місць в олімпійській команді лише п’ять. Краще, якщо до Пекіну не зможе поїхати шоста сильна спортсменка, аніж поїдуть четверо-п’ятеро слабких.

— Якщо в Уроша Велепеця приємний головний біль при виборі складу, то Юраю Санітрі не позаздриш? Яка зараз ситуація у чоловічій команді на тлі проблем із коронавірусом?

— Щось схоже було й минулого сезону, коли на старті було «не позаздриш», а потім команда почала показувати цілком гідні результати. Думаю, Юрай і зараз упорається. На сьогодні інформація з Бейтостолена є позитивною. Уже всі тренуються, особливих проблем із самопочуттям ніхто не має. На щастя, час до старту сезону ще є, бо нічого страшного не сталося.

https://www.biathlon.com.ua/ua/uploads/2017/75334.jpg

— А як зараз готується команда Б? Чи зможуть хлопці Миколи Зоца повноцінно підстрахувати представників основи у разі потреби?

— Вони провели дуже хороший збір у Лівіньо – умови були навіть кращі, ніж у першої команди. Тому що основа там провела збір без снігу, а перед прильотом команди Б якраз випав сніг, і хлопці пройшли дуже гарну вкатку. Микола Миколайович сказав мені, що за всю історію його роботи з командою Б зараз вони провели найякіснішу передсезонку.

— Команда Б, крім Кубка IBU, має також «закривати» квоту України на Універсіаді, яка стартує 12 грудня. Вже відомо, хто буде основною «ударною силою» команди у Люцерні?

— У дівчат точно не виступатиме в Швейцарії Катя Бех, оскільки вона навчається не в українському ЗВО. За віком потрапляє Даша Блашко, але щодо неї рішення ухвалимо пізніше. Плануємо, що до складу команди з команди А увійде Аня Кривонос, а решту додамо з команди Б. У хлопців, можливо, виступить Тарас Лесюк, але остаточний варіант заявки визначатимемо після того, як побачимо результати на стартовому етапі Кубка IBU.

– А на юніорський чемпіонат світу вже подали документи на американські візи? Склад, таким чином, теж має бути відомий.

— Ой, це ще так далеко… Документи, звісно, ​​відправили. Але про конкретний склад говорити ще зарано. Але там у нас теж має бути боєздатна команда: у дівчат Городна, Москалено, Меркушина, у хлопців – Грущак, Кінаш, Мандзин… Буде кому боротися за високі місця.

— Володимире Михайловичу, які відчуття у Вас переважають перед стартом сезону? Оптимізм, тривога, спокій?

– Без оптимізму немає сенсу займатися біатлоном. Та й спортом загалом. Я завжди впевнений, що на головному старті ми будемо виглядати непогано. Тим більше, зараз додає впевненості ситуація в сервіс-групі команди. З мастилом у нас проблем бути не повинно. На стартах у Шушені ми не задіяли прискорювачі, щоб заощадити матеріал на сезон – їхали просто на парафінах. Оле Бйорн Треттеруд (норвезький фахівець, який працює з українською збірною цього сезону – прим.Є.Т.) має доступ до нових матеріалів без вмісту фтору, які ми за регламентом зобов’язані тепер використати. Тому в цьому компоненті я спокійний: щодо лиж ми маємо бути готовими, як ніколи раніше. Тепер справа за спортсменами та тренерами.

Усе буде нормально. Головне, щоб ніхто не захворів, не травмувався, щоб нас більше не переслідували проблеми з коронавірусом… А команда, певен, зробить усе можливе, щоб тішити вболівальників.

Джерело: biathlon.com.ua