Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак наприкінці передсезонної прес-конференції, в інтерв’ю XSPORT підсумував результати літньої підготовки команди, розповів про майбутній збір, стан Руслана Ткаленка, а також поділився планами на сезон.

 

Про підсумки літньої підготовки команди й заключний збір:

«А зараз я задоволений тим, що виконана вся робота, ніхто не хворий, усі в обоймі, поїхали далі готуватися до перших етапів. Основна команда вирушила да Шушену, у Норвегію, а вже звідти частина дівчат, яка братиме участь в Кубку світу, переїде до Швейцарії. Інші залишаться готуватися в Шушені, тому що в Скандинавії будуть перші старти нового сезону. Молодь поїхала тренуватися до фінського Воукатті, сніг там є. Далі вони перейдуть в Обертілліах, де готуватимуться до юніорських етапів Кубка світу. Ось такі плани до Нового року».

 

Про стан Руслана Ткаленка:

«Руслан Ткаленко зараз на індивідуальній підготовці. Він мені дзвонив, просив не повертатися на Новий рік додому, а залишитися з жіночою командою тренуватися. Йому потрібно надолужувати згаяне. Є ще проблеми з плечем, але вже потрібно набирати форму. Думаю, він наздожене вже до другої половини січня – початку лютого».

 

Про вирішення проблеми щодо перебування в Шенгенській зоні:

«Ми переговорили з міністром, він дав доручення міжнародному відділу. Вони зараз шукають посольства, які зможуть надати нашій команді візу категорії D,  дозвіл перебувати в Шенгені понад 90 днів».

 

Про плани команди на сезон:

«На чемпіонаті Європи основа виступатиме сто відсотків. До кінця січня команда може перебувати в Європі, потім будуть американські етапи Кубка світу, потім – чемпіонат Європи, а звідти вже відразу вирушаємо на чемпіонат світу в Естерсунд».

 

Про Дарину Блашко:

«Дарина Блашко під час сезону виступатиме на лижних гонках, а також у біатлонних змаганнях не під егідою IBU. А вже в другій половині березня, можливо, встигне виступити на Кубку IBU і Кубку світу».

 

Нагадаємо, збірна України вирушила на заключний збір в норвезький Шушен. Новий біатлонний сезон стартує 29 листопада з Кубка IBU в шведському Ідре. Перший етап Кубка світу відбудеться в словенській Поклюці, починаючи з 2 грудня.