1 липня відбулося чергове засідання Президії Сумської обласної організації Федерації біатлону України. Участь у ньому взяли й начальник Управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації Євген Походня, депутат Сумської обласної ради, директор Обласного комунального закладу Сумської обласної школи вищої спортивної майстерності В’ячеслав Бершов, заслужений тренер України з біатлону, тренер СОО ФСТ «Динамо» Василь Крот та директор Комунального закладу Сумської обласної ради обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Регіонального центру зимових видів спорту» Віктор Світличний. Відвідала засідання й член збірної України з біатлону, біатлоністка Юлія Журавок.

Традиційно обговорювали нагальні питання щодо розвитку біатлону на Сумщині. Цього разу спілкувалися й про прийдешні змагання з літнього біатлону.

Найбільш важливими темами засідання визначили ініціювання відсторонення Миколи Шаховського від виконання обов’язків першого заступника голови ГО «Сумської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України» за неналежне ставлення до роботи та провокування конфліктних ситуацій усередині організації та пришвидшення процесу передачі лижної траси в урочищі Токарі в комунальну власність Сумської обласної ради. Саме ці питання й винесли на порядок денний.

Шляхом голосування щодо першого питання вирішили надіслати звернення першому заступнику голови ФСТ «Динамо» України, віце-президенту НОК України Віктору Коржу та президенту Федерації біатлону України Володимиру Бринзаку з проханням відсторонити Миколу Шаховського від займаної посади та призначити на його місце нову компетентну людину.

Схоже рішення ухвалили й стосовно траси та прилеглої до неї території. Найближчим часом відповідне звернення адресують голові Сумської обласної ради Володимиру Токарю та президенту Федерації біатлону України Володимиру Бринзаку.

— Сьогодні, дійсно, існує проблема бездіяльності людей, які обіймають посади, пов’язані зі спортом. Закономірно, що таке ставлення до власних обов’язків, провокує занепад цього виду спорту. Ми зараз говоримо про біатлон, і хотілося б, аби в регіоні він лише проквітав. Тож, треба стежити, щоб на відповідних посадах були люди небайдужі до біатлону. І не менш важливо постійно контролювати умови, які ми забезпечуємо юним сумським спортсменам для професійного зростання, – ствердив президент СОО ФБУ Анатолій Линник.

Яскравим прикладом плідної спільної роботи СОО ФБУ з Федерацією біатлону України, Сумською обласною радою та Сумською ОДА щодо створення комфортних умов для спортсменів стало придбання квартири для біатлоністки Юлії Журавок.

Уже завтра Володимир Токар урочисто передасть чемпіонці ключі від житла.