Учора, 23 квітня, на базі ДП «Олімпійський навчально-спортивний центр «Конча-Заспа» пройшло засідання тренерської ради за участі провідних наставників України й функціонерів ГО «Федерація біатлону України». Відповідно до порядку денного, підбили підсумки сезону 2018/19, а також визначили вектори роботи збірних команд України на наступний сезон. Детально про засідання повідомив biathlon.com.ua.

У вступному слові президент федерації Володимир Бринзак висловив свою оцінку виступу національної збірної, і ця оцінка мало в чому відрізнялася від тієї, яку Володимир Михайлович раніше озвучив у інтерв’ю за підсумками чемпіонату світу.

Центральною темою всіх виступаючих були заклики до єднання команди, відходу від практики безлічі центрів управління збірної. Особливо жорстко й принципово з цього питання висловився почесний віце-президент федерації Микола Томенко. Забігаючи наперед скажемо, що в програмі підготовки жіночої збірної на майбутній сезон ці побажання були враховані в мінімальному обсязі.

Сюрпризом у виступі Володимира Бринзака стало те, що вперше глава українського біатлону озвучив прізвище функціонера, якого він хотів би бачити своїм наступником на посаді президента федерації. Такою людиною, на думку Володимира Михайловича, може стати Андрій Дериземля, який під час цього засідання сидів по праву руку від головуючого.

— Рано чи пізно, але молоді повинні брати кермо влади в свої руки. Мені б хотілося, щоб Андрій Васильович вже зараз починав більш щільно вникати в усі нюанси управління нашим біатлоном. А я б згодом міг попрацювати віце-президентом, допомагаючи йому більш плавно увійти в курс справи, — зазначив Володимир Михайлович у коментарі нашому сайту.

Нагадаємо, що наступні вибори президента ГО «Федерація біатлону України» відбудуться на черговій звітно-виборній конференції навесні 2022 року.

І якщо перша частина ради більше не подарувала значущих сюрпризів, то друга частина, де обговорювався склад команди для централізованої підготовки на наступний сезон, потішила великою кількістю цікавих для вболівальників новин.

Анастасія Меркушина, як і рік тому, продовжить готуватися до сезону під керівництвом свого батька Олега Меркушина. Скориставшись можливістю під час неформальної частини заходу, кореспондент сайту задав Олегу Валерійовичу питання щодо його молодшої дочки — Олександри: чи будуть батьки ініціювати більш швидкий вихід дівчини на міжнародні змагання. На що батько-тренер відповів: «Звичайно, стартувати треба. І чим більш серйозні старти — тим краще. Інша справа, наскільки це буде можливо». Разом з тим, під час дискусії на раді президент федерації висловив сумніви щодо доцільності форсування підготовки юної спортсменки. Нагадаємо, Олександра Меркушина народилася 14 січня 2005 року, а відповідно до правил IBU, юнацький вік на сезон 2019/20 обмежується спортсменами не молодше 2004 року народження.

Окрім Меркушиної, можливість готуватися за індивідуальною програмою отримали також Валя і Віта Семеренко. Їх особистий тренер Григорій Шамрай в своєму виступі акцентував увагу на тому, що при підготовці до наступного сезону сестри відмовляться від експериментів і готуватимуться за перевіреною методикою, яка багато років допомагала їм показувати високі результати. При цьому Віта, Валя і Настя на трьох передсезонних зборах перетнуться з іншою частиною основи, і в цей момент можна буде порівняти стан всіх спортсменок команди на контрольних стартах.

Як і раніше, неясною залишається ситуація з Юлією Джимою, яка поки що не підписала контракт з Міністерством молоді та спорту України на наступний сезон, але включена до складу команди «авансом». Також немає визначеності і з Оленою Підгрушною, проте капітан команди за результатами минулого сезону не виконала норматив для отримання ставки по лінії міністерства і поки її імені в складі команди немає. Як немає там і Ірини Варвинець, можливість продовження кар’єри якої викликає все більші сумніви.

Крім трьох дівчат, які будуть готуватися індивідуально, шість спортсменок (плюс, можливо, Юлія Джима) готуватимуться в основній групі. Це Юлія Журавок, Надія Бєлкіна, Яна Бондар, Дар’я Блашко, Ольга Абрамова і Анна Кривонос. Тренувати основу буде тріумвірат фахівців, в якому тепер чітко розмежовані обов’язки: Валерій Лєсніков відповідатиме за функціональну готовність спортсменок, а Володимир Махлаєв і Олександр Біланенко зосередяться на стрільбі.

За одним графіком з першою збірною готуватиметься і група дівчат під керівництвом Іллі Лопухова і Валентини Шевченко в складі: Катерина Бех, Анастасія Рассказова і Оксана Москаленко. А ось Любов Кіп’яченкова і Христина Дмитренко, які могли попрацювати з цими фахівцями минулої зими, на цей раз увійшли у склад команди Б, якою керуватиме Микола Паніткін, який раніше вже працював старшим тренером чоловічої збірної України.

Не обійшлося без сюрпризів і в чоловічому складі. Один з лідерів команди Сергій Семенов, який протягом двох останніх сезонів перебуває в далеких від оптимальних кондиціях, почне підготовку до сезону з командою Б. Таким чином, вісімка спортсменів під керівництвом Юрая Санітри буде виглядати так: Дмитро Підручний, Артем Прима, Руслан Ткаленко, Артем Тищенко, Антон Дудченко, Тарас Лесюк, Богдан Цимбал, Віталій Труш.

За словами тренера команди Олексія Кравченка, дещо змінилася думка тренерського штабу щодо участі представників основи в літньому чемпіонаті світу. У Раубічі в серпні точно вирушить Богдан Цимбал (це буде його останній турнір в категорії юніорів), а також ще два спортсмени з провідної вісімки, імена яких на даний момент не визначені.

Перші збори команд розпочнуться 21 травня. Чоловіки відправляться в уподобаний роком раніше Буковель (компанію їм складуть також Анастасія та Олег Меркушині), а жінки знову розраховують на гостинність білоруських Раубічей.

Ще однією новиною стало те, що Надія Бєлова, після відрядження до Польщі, повертається працювати в Україну. Контракт Надії Олександрівни з польської федерацією біатлону завершився, і вона вирішила поки попрацювати в більш «м’якому» режимі, очоливши ту частину юнацької збірної України, яка цілеспрямовано готуватиметься до Юнацьких Олімпійських Ігор. Друга частина юнацької збірної, для якої головним стартом стане юніорський чемпіонат світу, працюватиме під керівництвом Миколи Зоца і Сергія Зоца.

Повні склади команд на майбутній сезон опублікуємо пізніше, коли їх затвердять наказом Міністерства молоді та спорту України.

Отже, підготовка до нового сезону стартувала!

Євген Тарасенко з Конча-Заспи