Жіноча збірна України з біатлону продовжує підготовку до старту нового сезону. Останній збір команда проводить в Скандинавії, де й розпочнеться олімпійський сезон 2021/22, і саме в норвезькому Шушені українки провели перші міжнародні старти.

У рамках змагань у Шушені тренерський штаб жіночої команди визначав склад на перші етапи Кубка світу. І після завершення стартів у Норвегії Суспільне Спорт поспілкувалося з Урошем Велепцем про стан команди та його вибір на старт сезону.

Про виступ у Шушені

«Усе очікувано. Радий, що Віта та Валя Семеренко в порядку: вони поки що не показують екстрашвидкість на лижах, але пройшли гонки на непоганому рівні. Тішить, що ми змогли помірятись силами з найкращими спортсменками за підсумками минулого року. Майже десять біатлоністок із топ-20 загального заліку бігло на цьому старті. Француженки та норвежки показують завжди високі швидкості, тож у нас була можливість подивитись, на якому ми рівні.

Юля Джима показала хороший хід, навіть краще, ніж ми думали. Приємний сюрприз зробила Настя Меркушина: вона зазвичай починає сезон не дуже, додає від гонки до гонки, а тут — і хід добрий, і стрільба.

Шкода, що в Каті Бех травма. Коли приїхали до Шушена, то в неї сильно затиснуло плече. Із такими пошкодженнями бігти важко. На тренуванні вона бігла з Юлею на дуже високому рівні — вона може показати більше. Теж Іра Петренко зараз на нормальному рівні. Вона програла навіть менше, ніж на перших стартах IBU минулого року. І тут виступали дівчата, які біжать набагато швидше, ніж лідерки IBU.

Олена Білосюк на цьому старті не сильно старалась бігти — ми хотіли подивитись стрільбу. Стріляла вона добре, тому ми спокійні.

Ольга Абрамова лише в серпні почала тренуватись. Зараз у неї непоганий хід, враховуючи те, скільки вона тренувалась. Розчарувала Надя Бєлкіна, бо на тренуваннях вона має непоганий вигляд, але на змаганнях реалізації немає. Будемо ще займатись наступні десять днів, аби розслабити її, змусити повірити в себе.»

Про рівень та старт Дар’ї Блашко

«Дар’я Блашко поки що ходом не готова. Точної причини не знаю. Так що краще почати на гонках IBU, зробити кілька стартів. Може, ще не розганялась. Ми теж у цілому ще не розганялись, адже до сезону ще два тижні, ще будуть тренування. Подивимось. Сподіваюсь, вона покаже результат на IBU, і тоді вже можна буде думати про етапи.»

Про стан здоров’я Анни Кривонос

«Кривонос приїде сьогодні з Бейтостолена в Шушен. Через проблеми з COVID-19 вона певний час житиме окремо. Ще кілька днів будемо з нею обережно поводитись, тестувати регулярно, але вже починаємо тренуватись. Вона вже зробила два темпові тренування, сказала, що проблем не було. Ми боялись, що тиск буде підійматись. Її головна мета — це Універсіада, що проходитиме під час етапу у Франції. Думаю, їй вистачить часу, аби підготуватись до неї — ще є місяць.

У неї немає позитивного тесту на коронавірус. Вона просто була в Бейтостолені, не перетиналась із чоловічою збірною. Тому краще двічі перестрахуватись, аніж ризикувати перед початком сезону. Самі бачите, що в чоловічої команди почались із цим проблеми. І ми цього боїмось. У Словенії, в Україні, у Норвегії захворюваність на COVID-19 збільшується. Ніколи не знаєш: хворий ти чи ні. Адже можеш переносити без симптомів, у нас вся жіноча збірна вакцинована.»

Про вибір складу на перші етапи Кубка світу

«В Естерсунд повеземо шість дівчат: Олену Білосюк, Юлію Джиму, Валентину Семеренко, Віту Семеренко, Анастасію Меркушину та Ірину Петренко. Наступного тижня в нас ще буде одне швидкісне тренування, ще подивимось на них. Можливо, ще Катю Бех залучимо, стежитимо за травмою плеча. Їй важко його лікувати, адже все одно доводиться тренуватись, немає можливості відпочити кілька днів, бо сезон уже на носі.

Можливо, не всі будуть бігти різні дисципліни. Наприклад, Олену думаю поставити тільки на спринт, а Іру — на індивідуальну гонку. Але про це ще рано говорити, попереду ще два тижні.»