Змагання з гірських лиж представники української збірної з біатлону на чолі з капітанами Дмитром Підручним та Оленою Підгрушною влаштували більш як через два тижні після завершення офіційного сезону. Як це було, розповіли на xsport.ua.

Усією компанією спортсмени заселилися до музею-садиби «Гражда» й швидко замінили біатлонні лижі на швидкісні гірські. Першою гірськолижний сезон для себе відрила «новоспечена» українка Анастасія Рассказова. Вона розпочала підкорювати буковельські схили відразу після чемпіонату України в Сянках.

Після військового чемпіонату в Буковель прибули Тарас Лесюк та Віталій Труш. Разом із родиною приїхав і чемпіон світу Дмитро Підручний. На кілька днів покататися на лижах «вирвалися» Сергій Семенов і Олена Підгрушна. Пізніше за всіх до команди приєднався Віталій Кільчицький.

Імпровізовані змагання зі скі-кросу на гірських лижах біатлоністи організували на досить пологій трасі 22С, де при спуску важлива техніка проходження поворотів, а також потужний стартовий розгін.

За підсумками двох кваліфікаційних та півфінальних заїздів, у великий фінал пройшли Дмитро Підручний, Тарас Лесюк, Віталій Кільчицький і Олег Пастущін.

Перемогу виборов Дмитро Підручний. Спортсмен вражень не приховував:

«Емоцій більше, ніж на чемпіонаті світу (сміється). У нас була напружена боротьба з початку до кінця. Спочатку Тарас лідирував, потім Віталік. Ми постійно змінювалися, і я тільки на передостанньому повороті вийшов вперед. Думаю, за рахунок цього і вдалося перемогти. Сезон завершили на мажорній ноті (усміхається)».

Між іншим, капітан жіночої команди Олена Підгрушна, яка нині лікує серце, стала третьою у фіналі Б. Однак, за словами біатлоністки, їй було важко конкурувати з іншими учасниками через гірші лиж, які помітно гальмували на спусках.