Змішана естафета, в якій стартують чоловіки, а фінішують жінки стала справжнім експериментом для змагань міжнародного рівня. І таке нововведення шостого етапу Кубка IBU принесло успіх українській збірній.

Сьогодні у швейцарському Ленцерхайді нашу команду представляли Віталій Труш та Марія Кручова. Перший задля підготовки до одиночного міксту навіть пропустив вчорашній персьют. І воно було того варте.

Обидва вогневі рубежі спортсмену вдалося подолати без жодної хиби. А естафету Марії біатлоніст передав другий, поступаючись лише норвежцю.

Другий відрізок дистанції Віталій чудово пройшов «чистим ходом», проте використав два запасних патрони в стійці. Але навіть це не зіпсувало призового результату українця. Він залишився на третій позиції.

Непросто довелося завершувати гонку Марії Кручовій. Виборювати бронзу спортсменка мала в досвідченої польки та неодноразової переможниці одиночних мікстів норежки Текли Брюн-Лі.

І українка змогла! Марія обігнала суперниць і вдало скористалася хибою німкені на останньому рубежі, випередевши її на сім (!) секунд. Однак, на останніх метрах Марії все ж трохи забракло сили. У результаті – Україна отримала бронзу змагань!

Між іншим, це перший подіум Марії Кручової в дорослій кар’єрі!

Віднині в Кубку націй наші чоловіки – на четвертій позиції, жінки – треті й претендують на максимальну квоту для виступів на Кубку IBU в наступному сезоні.

Одиночна змішана естафета
1.  Росія  (0+2)  36:20,3
2. Германия Німеччина  (0+6)  +1:01,5
3. Украина Україна  (0+4)  +1:05,7
4. Норвегия Норвегія  (1+7)  +1:21,0
5.  Польща  (1+14)  +1:31,1
6.  Швейцарія  (3+12)  +2:03,3
7. Франция Франція  (1+18)  +2:31,5
8.  США  (2+10)  +2:32,0

Повні результати гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка націй IBU