Чоловіча команда України — у квітковій церемонії естафети на шостому етапі Кубка світу!

Як пише biathlon.com.ua, Юрай Санітра цей сезон оголосив періодом експериментів в естафетах. Ось і сьогоднішній стартовий склад чимало здивував уболівальників своєю розстановкою по етапах. І якщо участь Артема Тищенко в ролі стартера можна було передбачити, то переведення Артема Прими з першого етапу відразу на фінішера стало великим сюрпризом. Забігаючи наперед скажемо, що така розстановка виправдала себе результатом — кращим в нинішньому сезоні.

Перший етап якраз і викликав найбільші побоювання перед стартом — аж надто непереконливо виглядав Артем Тищенко в двох оберхофських спринтах. Перший етап Артем провів у відповідності з очікуваннями: в першу чергу, йому вдалося використати свій козир — впевнену стрільбу. Два рубежі Тищенко відпрацював всього з одним запасним патроном, і за часом перебування на рубежі поступився тільки білорусу Микиті Лобастову — єдиному з 24-х учасників першого етапу, хто показав стовідсоткову точність.

З іншого боку, підтвердилися проблеми нашого спортсмена зі швидкістю на дистанції, де він програв дуже багато. Особливо на останньому колі, на якому Артем поступився більш сорока секунд і відправив в боротьбу капітана команди Дмитра Підручного лише 21-м з хвилинним відставанням від команд Німеччини і Італії.

Підручний зі старту другого етапу кинувся відіграватися. Вже до своєї стрільби лежачи він зумів переміститися на 16-е місце, а після чистого рубежу впритул підібрався до десятки найсильніших. А після ще однієї ідеальної стрільби стоячи і бойового останнього кола Україна до закінчення другого етапу стала вже шостою! Відставання від лідерів, правда, збільшилося на кілька секунд.

Третій учасник української естафети також мав завдання — максимально якісно відпрацювати на вогневому рубежі. І Антон Дудченко впорався з цим блискуче! Два ідеальних вогневі рубежі дозволили нашій команді зберегти шосту позицію, правда, і у Антона виявилися проблеми зі швидкістю на останніх кілометрах, і на останній етап Артем Прима пішов майже через дві хвилини після лідерів.

Втім, головним для Артема було — впоратися з тягарем відповідальності останнього етапу, на якому він в попередній раз виступав в сезоні 2012/13 в Рупольдінгу — вісім років тому! І Артем впорався, витиснувши максимум можливого з тієї ситуації, яка складалася в гонці. Відбитися від нападів росіянина Едуарда Латипова не вдалося, зате швейцарця Йошку Буркхалтера Прима «перестріляв» на стійці — і на фініші зберіг шосте командне місце!

Естафета. Чоловіки
1. Франция Франція (0+6)  1:22:28,0
2. Норвегия Норвегія (1+4)  +4,2
3. Италия Італія (0+5)  +1:06,6
4. Россия Росія (0+9)  +1:55,3
5. Германия Німеччина (3+11)  +2:06,4
6. Украина Україна (0+2)  +2:31,8

Повні результати гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка націй і залік естафет