Чемпіонат світу з біатлону-2020 розпочато! Сьогодні в італійському Антхольці-Антерсельві відбулася перша гонка головного турніру сезону. Кращі спортсмени світу змагалися в змішаній естафеті.

Перший етап від української команди бігла Анастасія Меркушина. Незважаючи на 24-й стартовий номер, наша спортсменка вже після стрільби лежачи ввійшла в групу лідерів. Після другого ж рубежу Анастасія поступалася лише Лізі Вітоцці. І хоча на останніх метрах українка трохи програла швидкістю, проте естафету передавала в колі претендентів на бронзу.

Другий етап був за Юлією Джимою. І вона б чудово б з ним впоралася, якби не два запасні набої під час стрільби стоячи. На час завершення другого етапу естафети відставання України від трійки лідерів складало трохи менше ніж 30 секунд.

Не менш напружену і важливу боротьбу, хоча і лише на підступах до призової трійці, вів Артем Прима. Стріляв він так само, як і Бьо-старший: чиста стрільба лежачи, два запасних патрона в стійці, а тому і дистанція до лідерів залишалася приблизно стабільною. Прима свій етап закінчив п’ятим, відстаючи від норвежців і італійців на ті ж півхвилини.

Дмитру Підручному, на щастя, не треба було в естафеті витягувати команду з підвалів, а можна було реально боротися за медалі! Для цього, правда, довелося розраховувати не тільки на свою оптимальну роботу, а й сподіватися на помилки когось із суперників, що йшли попереду.

На стрільбі лежачи Діма відпрацював ідеально, але і суперники подарунків не зробили, і тому на стійці капітану довелося ризикувати. На жаль, на цей раз ризик не виправдався: Підручний дихав у спину суперникам, що стояли на килимку для стрільби, але ця гонитва вилилася в чотири промахи і коло штрафу, після чого наш спортсмен вийшов п’ятим. І все, на що міг сподіватися українець — боротьба за четверте місце з Бенедиктом Доллем, яка на останніх сотнях метрів завершилася на користь команди Німеччини.

Гонка вийшла досить важливою для заліку Кубка націй, особливо в чоловічій його частині, оскільки дозволила Україні відіграти кілька балів у австрійців, які йдуть п’ятими. Після цього наша команда отримала шанс повернутися в боротьбу за 5 місце і максимальну квоту на наступний сезон: поточне відставання від заповітної п’ятірки — 129 балів.

Змішана естафета
1. Норвегия Норвегія (0+7)  1:02:27,7
2. Италия Італія (0+6)  +15,6
3. Чехия Чехія (0+2)  +30,8
4. Германия Німеччина (1+10)  +49,2
5. Украина Україна (1+7)  +56,1
6. Россия Росія (0+8)  +59,4

Джерело: biathlon.com.ua.