18 лютого на чемпіонаті світу відбулася одиночна змішана естафета.

Артему Примі довелося зі старту прориватися з далекого 14-го місця. Стріляв Артем трохи повільніше, тому на дистанцію пішов з 16-секундним відставанням. Використавши на стійці один запасний патрон, перший етап спортсмен закінчив восьмим в тих же 16-ти секундах позаду лідерів.

Дар’я Блашко, що отримала відпочинок під час індивідуальної гонки, зі старту свого етапу почала відігравати секунди! І у кого! Доротея Вірер, Ліза Тереза Хаузер і Тіріл Екхофф!!! Більш того, стрільбу лежачи Даша провела безпомилково і на виході зі стадіону була вже шостою, а відстань до Доротеї Вірер, яка лідирувала, була всього 13-секундною! Та й на друге коло Блашко отримала вигідну попутницю — француженку Жюльє Сімон.

Перша жіноча стійка, мабуть, визначила коло здобувачів медалей чемпіонату в цій гонці. Шість команд на екваторі йшли в інтервалі 15-ти секунд. І в їх числі Україна! Так, замикаючою в цій групі, але не без шансів на призи! Трохи відірвалася Італія зусиллями Доротеї Вірер, а в семи секундах слідом йшла щільна група Австрія-Франція-Норвегія.

На третьому етапі знову виконував соло Йоханнес Бьо, який розривав суперників ходом. Але знову ця швидкість носила дещо безглуздий характер, оскільки вже на лежці норвежець допустив три промахи — більше, ніж будь-хто із суперників у групі лідерів! Зате Артем Прима і тут не схибив! П’ять закритих за 23 секунди мішеней дозволили українцю не тільки піднятися на п’яту сходинку, а й скоротити відставання до десяти секунд! Мінус в тому, що коло до стійки йому довелося бігти наодинці — лише перед стадіоном його наздогнав Йоханнес Бьо, що знову включив захмарну передачу.

Але головним було — чисто відпрацювати стійку, і з цим завданням Прима знову впорався бездоганно! З тих, хто йшов попереду, лише Антонін Гігонна також обійшовся без запасних патронів і вивів Францію в лідери перед останнім етапом. Далі — через п’ять секунд Італія, ще через п’ять Швеція, ще через п’ять — Україна і Норвегія! І трохи випав з боротьби Сімон Едер, який навантажив Австрію ще двома промахами.

На останньому етапі здавалося, що повітря на стадіоні в Поклюці наелектризоване напругою боротьби. Але Дар’я Блашко і тут відпрацювала блискуче! П’ять бездоганних пострілів — і Україна піднімається на четверту позицію! Так, всі ті ж 15 секунд до лідерів, але як і раніше в боротьбі!

У суперництві за бронзу знову зійшлися Швеція і Україна. Ханна Еберг і Дар’я Блашко прийшли на стійку разом і так само синхронно допустили по одному промаху. Звичайно, на дистанції шведка поки потужніша, ніж наша спортсменка, і утримати секундну перевагу, здобуту за рахунок швидкострільності, для Еберг не склало труднощів.

Україна і другу змішану естафету на цьому чемпіонаті закінчує на четвертій позиції. І сьогодні — це не «дерев’яна» медаль, це — четверте місце в еліті!

Браво, Дашо і Артеме! І низький уклін за гонку!

Таке змагальне напруження, яке команди і вболівальники відчули сьогодні, вимагає паузи, щоб перевести дух і зібратися з думками перед завершальним ривком на цьому чемпіонаті світу. Завтра в Поклюці день відпочинку, а в суботу — удвічі більше адреналіну, ніж було сьогодні: уїк-енд почнеться жіночою і чоловічою естафетами.

Одиночна змішана естафета

1. Франция Франція (0+5)  36:42,4
2. Норвегия Норвегія (0+9)  +2,8
3. Швеция Швеція (0+8)  +22,6
4. Украина Україна (0+3)  +35,9
5. Италия Італія (1+6)  +55,2
6. Австрия Австрія (1+7)  +1:03,5

Повні результати гонки тут