Традиційно в липні на базі тростянецького дендропарку «Нескучне» відбуваються Всеукраїнські змагання з літнього біатлону. Упродовж трьох днів спортсмени вікових категорій «юнаки» та «дівчата» виборюють нагороди загальнодержавного рангу, ушановуючи власними виступами пам’ять українського спортивного журналіста, коментатора, редактора телеканалу XSPORT і сайту XSPORT.ua Олександра Мащенка.

— Змагання в Тростянці — справжнє свято для юних біатлоністів. Варто зазначити: з кожним роком — краще й краще. Закономірно: якщо місцева влада зацікавлена в розвитку біатлону, будуть і вмотивовані спортсмени. На такі змагання хочеться приїздити, тут хочеться перемагати, — коментує спортивний захід президент Сумської обласної організації Федерації біатлону України Анатолій Линник.

Президент СОО ФБУ Анатолій Линник із заслуженим тренером України з біатлону Олександром Москаленком

Тим часом юні біатлоністи вже встигли позмагатися в дуельній стрільбі. Сьогодні ж спортсмени біжать спринт. Кращих у літньому біатлоні визначатимуть серед 95 учасників із восьми команд: Чернігівської, Харківської, Сумської областей і Києва. Хто ж оцінює виступи спортсменів, розповів представник Міністерства молоді та спорту України Сергій Седнєв:

— Нині тут чудовий колектив. Це – суддівська бригада, яка присутня майже на всіх змаганнях всеукраїнського рангу. Очолює її Олександр Тимофеєв. За останні п’ять років він, певно, не пропустив жодних всеукраїнських змагань; організовує плідну роботу й добрий настрій у суддівському колективі. Так, виступи спортсменів оцінюють два судді міжнародної категорії (головний суддя Олександр Тимофеєв та суддя на старті Микола Лазоренко), а також близько семи суддей національної категорії. Безсумнівно, чудово працює й секретаріат. Ці жінки знають біатлон не з чуток: раніше хтось із них тренував, усі – колишні спортсмени: лижники, біатлоністи. До того ж останнім часом ми застосовуємо систему електронного хронометражу, є спеціальна група таймінгу. Як організатор я вдячний за такий дружній колектив…

Всеукраїнські змагання з літнього біатлону, присвячені пам’яті Олександра Мащенка, організовані завдяки співпраці Тростянецької міської ради, Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету та Федерації біатлону України.

— Тростянець завжди зустрічає на високому рівні. За це «спасибі» – голові об’єднаної територіальної громади Юрію Бові, меценату спорту Валерію Козиру й представнику Міністерства молоді та спорту Сергію Седнєву. Ані до підготовки, ані до оснащення зауважень немає,  – стисло охарактеризував організацію змагань головний суддя Олександр Тимофеєв.

Поки ж змагання тривають. А вже завтра переможці та призери поїдуть додому з медалями, подарунками від спонсора ФБУ компанії «Екмі» та сувенірами НОК.