Минулого сезону український біатлоніст Тарас Лесюк уперше дебютував на Кубку світу. В індивідуальній гонці на етапі в Кенморі біатлоніст зумів набрати кубкові очки, посівши 32-е місце.

Про підсумки літньої підготовки, мету й надії на новий сезон, а також лижі, які Лесюк змінив на початку минулого року, біатлоніст розповів XSPORT напередодні вильоту команди на збір в Бейтостолен.

Тарасе, з яким настроєм вилітаєш на збір до Норвегії?

Настрій супер, маю велике бажання розпочати підготовку на справжньому снігу. Залишилося зробити останній ривок перед початком сезону. Із нетерпінням чекаю заключного збору, а також перших стартів в сезоні.

У Рамзау ви вже каталися на снігу, поділися враженнями від переходу з ролерів на лижі?

Якщо порівнювати з торішньою підготовкою, то зараз в Рамзау ми дуже багато тренувалися на лижах. Цього року там були дуже хороші умови. Було багато снігу, погода сприяла нашій якісній підготовці. Було проведено десять дуже серйозних тренувань. Думаю, що ця підготовка допоможе нам показувати високі результати.

Тренер уже говорив про умови відбору в команду на Кубок світу? Чи будете бігти контрольні старти в Норвегії?

Поки що Юрай Санітра, не повідомляв нам цієї інформації. Думаю, що ближче до кінця цього збору все-таки будуть проведені контрольні старти, за результатами яких тренер визначить команду на Кубок світу і Кубок IBU. Все вирішуватиметься, виходячи з поточної форми всіх хлопців із команди.

Минулого року твоїм головним завданням був стабільний виступ на Кубку IBU. Які цілі ставиш перед собою в цьому році?

На жаль, в минулому році у мене були не зовсім стабільні результати. Були як хороші гонки, так і досить багато провальних стартів. Добре, що вдалося дебютувати на Кубку світу, це однозначно плюс для мене. У цьому сезоні очікую високих, а найголовніше стабільних результатів, тому що в нашому виді спорту стабільність дуже важлива. Звичайно, хотілося б потрапити на Кубок світу, закріпитися там серед наших лідерів і виступати стабільно.

Мені сподобалася наша літня підготовка. Помітив певний прогрес свого стану. Відчуваю себе краще, ніж в минулому році, але лише результати сезону покажуть, наскільки правильно я готувався.

Наскільки ти задоволений своїми новими лижами?

На початку минулого сезону я вже виступав на лижах іншої фірми, і, чесно кажучи, мені дуже сподобалася якість лиж. Цього року фірма також запропонувала дуже хороші умови.

Влітку в Оберхофі ми вже провели невеликі тести лиж, щоб порівняти їх, а також звернули увагу на те, що потрібно доопрацювати. У цілому я задоволений своїми лижами.

Зазначимо: перший етап Кубка світу стартує в шведському Естерсунді 30 листопада двома змішаними естафетами.