Цьогоріч Тарас Лесюк дебютував на етапі Кубка світу в канадському Кенморі. У розмові з кореспондентом  biathlon.com.ua спортсмен поділився враженнями від цього сезону, а також розповів чого саме не вистачає йому для того, аби постійно показувати стабільні результати.

Тарасе, у минулому сезоні ти стабільно брав участь у змаганнях Кубка IBU, до того ж, дебютував на кубку світу. У цілому, як для себе оцінюєш сезон?

Сезон був цікавим. Якщо скажу, що він був поганим – обманю. Хоча, не можу впевнено сказати, що він був вдалим. Щось середнє. До Нового року результатів не було. Мені важко було втягнутися, знайти ті кондиції, які дозволяли б боротися за хороші місця. На Новий рік я поїхав додому, трішки відпочив, в першу чергу морально, і після цього вже з’явився і результат, і стрільба, став впевненішим у собі.

Переконаний, що сезон міг би бути кращим, адже були провали на чемпіонаті Європи в Раубічах. В тій ж Канаді, на естафеті, моїй першій гонці на кубку світу, я не впорався з хвилюванням. На мені була дуже велика відповідальність, не вистачило досвіду. Дуже образливо, що заїхав на штрафне коло… в Раубічах виникли проблеми, хоча розумію, що саме я маю це контролювати, це моя робота.  В загальному, сезоном я задоволений, за винятком декількох моментів та декількох стартів.

Виходить, що пік форми в тебе припав саме на другий триместр?

Після Нового року в мене стало більше виходити. Кожна наступна гонка давала мотивацію на наступну, адже щоранку я вставав впевненішим та спокійнішим. Я розумів, що у мене вже були хороші гонки, і важливо просто повторити, а при можливості – покращити результат.  Тому другий триместр виявився впевненішим.

Також були моменти коли я боровся за високі позиції, і один неточний постріл все вирішував. З однієї сторони — це психологія, з іншої – досвід, ще з іншої – концентрація та відповідальність. Всі ці маленькі дрібниці вирішували мій результат. Всі раніше перелічені фактори вплинули на позицію у фінішному протоколі. Трішки більше впевненості, і сподіваюсь, все гармонійно буде працювати і виходити.

Другий рік поспіль ти проводиш підготовчі збори разом з національною збірною. Як тобі працюється з хлопцями, з головним тренером Юраєм Санітрою?

Дуже задоволений роботою. Надзвичайно приємно працювати у такі команді. Тебе поважають, тобі допомагають розвиватися кожного дня, на кожному тренуванні. Тренери завжди підказують що  робити для того, щоб розвиватися, щоб у майбутньому бути топ-спортсменом. Це мотивує.

Чесно кажучи, була велика перерва на відпочинок, і я дуже скучив. З нетерпінням чекав на збори. Цей колектив надихає та мотивує. Результати, які показують хлопці, в тому числі і Діма Підручний, додають мотивації і сил. Я побачив, що все можливо. Мені дуже подобається ця команда. Я дуже дякую усім, хто дав мені можливість тут тренуватися. Я дуже задоволений.

Для тебе сезон завершився трішки пізніше, ніж для інших хлопців, адже ти брав участь у регіональних змаганнях для військових. Можеш детальніше розповісти про них?

Там було дуже мало снігу, об’єктивно оцінити цей результат не можна. Траса була підготованане найкраще, її якість не відповідала стандартам. Підхід до рубежу був не з кращих. Швидше, це були військові ігри, ніж біатлонні змагання. Я був військовим: приїхав, позмагався, поїхав додому. Якщо чесно, віддавав останні сили, бо їх у мене вже не було, так як це вже кінець сезону, і позаду багато важких стартів. Те, що вимагали від нас з командою – виконали: взяли призові місця.

Які завдання ставиш перед собою на наступний сезон?

Не люблю озвучувати конкретні цілі. Стараюсь це зробити, показати, а вже потім можна обговорити. Це моя позиція. В загальному, в першу чергу, хочеться стабільності, стабільності у результатах. Ну і виступати на кубку світу, адже це ціль кожного біатлоніста, який хоче бачити результати своєї роботи. Хочу набратися досвіду.

На сам кінець, у мене є декілька бліц-запитань. Вибирай один варіант відповіді, який тобі найбільше підходить. Лежка чи стійка?

Лежка.

Перший етап естафети чи останній?

Перший.

Доротея Вірер чи Ліза Віттоцці?

Ліза Віттоцці.

Мартен Фуркад чи Йоханнес Бьо?

Йоханнес Бьо.

Футбол чи хокей?

Футбол.

Тренування на рівнині чи в горах?

На рівнині.

Бесіду вів Микола Костирко