Після гонок п’ятого етапу Кубка світу в Оберхофі тренерський штаб збірної України визначився зі спортсменами, які вирушать на Кубок IBU.

Спочатку планували, що в німецький Арбер поїдуть по одному представнику чоловічої і жіночої команд, проте пізніше прийняли рішення відправити два спортсмени для отримання додаткової змагальної практики.

Як повідомив XSPORT.ua головний тренер збірної України Юрай Санітра, основну команду залишать Богдан Цимбал і Тарас Лесюк, а також Анастасія Меркушина та Катерина Бех.

Своє рішення словацький фахівець прокоментував таким чином:

«Після Контіолахті Цимбал не показує тих результатів, які у нього були на старті сезону. Тому вирішили відправити його на Кубок IBU, щоб він мав більше стартів, зміг розбігтися. Також в Арбер поїде Лесюк, який зараз не в кращому стані, не тренувався майже 10 днів, коли був удома. Потім він біг на чемпіонаті України, але зараз йому все одно потрібно доопрацювати.

З жінок на Кубок IBU поїде Анастасія Меркушина, яка функціонально нині виглядає не кращим чином. Думаю, що це впливає і на її стрільбу. Ми домовилися з її тренером, що зараз їм потрібно сконцентруватися на поліпшенні свого стану, а до чемпіонату світу вона повинна добре підготуватися до естафетної гонки. Будемо дивитися на її прогрес на Кубку IBU.

Що стосується Каті Бех, то їй також потрібно пробігти поспіль більше стартів, а потім будемо дивитися на її результати. До етапу в Антхольці можлива нова ротація спортсменів».

Відзначимо, що в цьому сезоні квота збірної України в особистих гонках на Кубку IBU становить 8 спортсменів. Однак, через те, що в первісному складі жіночої команди значилося 7 спортсменок, а ще дві біатлоністки приєднаються після Оберхофа, тренери команди Б змушені були внести зміни.

Як повідомив нашому порталу тренер команди Б Ілля Лопухов, в Арбер не відправив Анастасія Рассказова, яка показала найгірший результат в команді під час контрольної гонки. Повний склад збірної України на перший в цьому сезоні етап Кубка IBU:

Чоловіки: Богдан Цимбал, Тарас Лесюк, Андрій Доценко, Віталій Труш, Руслан Бригадир, Денис Насико, Сергій Телень.

Жінки: Анастасія Меркушина, Катерина Бех, Ірина Петренко, Надія Бєлкіна, Анна Кривонос, Христина Дмитренко, Оксана Москаленко, Юлія Городна.

Етап Кубка IBU в Арбері стартує 14 січня з індивідуальних гонок. У свою чергу шостий етап Кубка світу в Оберхофі продовжитися спринтом починаючи з 13 січня.