Більше двох місяців, з моменту першої жіночої гонки сезону в Поклюці, українські вболівальники чекали, коли найкраща з українських біатлоністок минулого сезону зможе демонструвати звично високі результати. Тоді Юлія Джима здобула першу в кар’єрі індивідуальну перемогу, і … пішла в тінь, не піднімаючись вище 20-ї позиції в гонках.

І ось в спринтерській гонці, що відкривала восьмий етап Кубку світу в  Солт-Лейк-Сіті, наша спортсменка знову відчула смак позицій в десятці кращих! Якісно відпрацювавши обидва вогневі рубежі, Юля залишила всі сили на дистанції останнього кола і відстояла десяте місце на фініші! Ковток свіжого повітря — вкрай важливий з точки зору наближення чемпіонату світу.

Найдобріших слів за спринт заслуговує і Яна Бондар. Проводячи лише другий особистий старт в Кубку світу цього сезону, Яна вдруге набирає кубкові очки! Більш того, сьогодні вона вдруге в кар’єрі зуміла потрапити в топ-20 серед найсильніших! Запорукою успіху стало зростання якості стрільби Бондар: після перших паростків в індивідуальній гонці Кенмору, сьогодні Яна підтвердила, що може стріляти точно: лише одне коло штрафу заробила українка на стрільбі стоячи, що призвело її на 18-е місце на фініші!

Ще двом нашим спортсменкам кубкові очки набрати не вдалося. Надія Бєлкіна заробила два кола штрафу, внаслідок чого опинилася 54-ю. А Марія Кручова, яка вперше «понюхала порох» гонок Кубку світу, і перший млинець, за традицією, вийшов глевким: ті ж два промахи, що і у Бєлкіної, але недостатня швидкість залишила Кручову за межами топ-60, вона також не попадає в гонку переслідування. Але відзначимо високу скорострільність Маші: за цим показником вона — в десятці кращих, явно готуючись до одиночного міксту, в якому спортсменка може отримати і естафетний досвід.

Юлія Джима, завдяки високому результату в спринті, піднялася на 33-е місце в загальному заліку, знову ставши кращою з українок в тоталі. Зміцнилися позиції команди і в Кубку націй, де Україна залишається восьмою, але дистанція до переслідувачів зі Швейцарії та Австрії збільшилася до 240 і 272 очок відповідно.

Завтра в Солт-Лейк-Сіті в боротьбу вступлять чоловіки, які також змагатимуться в спринті.

Спринт. Жінки
1.  Марте Олсбю Ройселанд (0+0)  19:47,6
2.  Кайса Макаряйнен (0+1)  +11,5
3.  Франциска Хільдебранд (0+0)  +21,4

10.  Юлія Джима (0+0)  +55,2
18.  Яна Бондар (0+1)  +1:31,3
54.  Надія Бєлкіна (1+1)  +2:48,6
73.  Марія Кручова (1+1)  +3:57,3

Повні результати гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка світуКубка націй і залік спринтів

Джерело: biathlon.com.ua