П’ятий етап Кубка світу з біатлону в німецькому Обергофі завершився змішаними естафетами. Під час перших змагань Україну представляли Дар’я Блашко, Юлія Джима, Артем Прима та Дмитро Підручний.

Дар’я Блашко, яка стала в цьому сезоні штатним стартером української команди, першу стрільбу відпрацювала безпомилково, і навіть один запасний патрон на стійці дозволив залишитися в групі претендентів на високі місця. На останньому колі, правда, потужності ходу Даші не вистачило і, поступившись кількома позиціями, вона передала естафету 12-ю, заробивши 48 секунд відставання від лідера.

Юлія Джима провела свій етап досить надійно, відпрацювавши обидва рубежі з шести пострілів. Правда, суперниці при цьому помилялися недостатньо багато, щоб наша команда зуміла відіграти час і позиції — жіночу половину гонки Україна закінчила 11-ю з більш ніж хвилинним відставанням.

На жаль, чоловіча половина міксту настрою українським уболівальникам не додала. Етап Артема Прими складно назвати вдалим. Сам Артем напередодні зізнавався, що зараз відігравати на дистанції він поки не може — необхідно переварити навантаження новорічного тренувального збору та «розбігтися». А тому надія сьогодні була в першу чергу на точність стрільби, та саме вона і підвела Приму. І якщо один запасний патрон в лежці навіть дозволив дещо скоротити час відставання від лідерів, то коло штрафу в стійці змусило нашу команду відмовитися від боротьби навіть за топ-десятку. Третій етап Україна завершила 14-ю.

Дмитру Підручному на останньому етапі довелося згадати не найприємніші зразки чоловічих естафет попередніх сезонів, коли на вирішальному етапі від тебе вже мало що залежить. Втім, в естафетах кожна позиція приносить дорогоцінні очки в Кубку націй. Свій етап Діма провів на одному рівні з біатлоністами команд-призерів, і боровся до останнього, обійшовши на фінішному кілометрі суперників з Польщі та Австрії. Капітан зробив максимум можливого, і навіть трохи неможливе, повернувши в команду в десятку найсильніших!

Змішана естафета
1. Россия Росія (0+7)  1:08:21,7
2. Норвегия Норвегія (0+7)  +0,7
3. Франция Франція (0+6)  +12,1
4. Беларусь Білорусь (1+5)  +50,3
5. Германия Німеччина(1+7)  +1:06,0
6. Швейцария Швейцарія (0+7)  +1:29,4

10. Украина Україна (1+8)  +2:15,9

Повні результати гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка націй

А заключною гонкою став одиночний мікст, де честь жовто-блакитної збірної захищали Віта Семеренко та Антон Дудченко.

Для українського дуету завдання по досягненню гідного результату ускладнилося вже на першому етапі. Віта Семеренко, яка чисто пройшла стрільбу лежачи, в стійці заробила коло штрафу і 45-секундне відставання від лідерів на короткому відрізку.

Далі більше. Антон Дученко хоча і обійшовся без штрафних кіл, ні ходом, ні точністю теж блиснути не зміг, додавши ще хвилину до відставання від лідерів, передавши естафету 16-м. Спроби Віти і Антона виправити ситуацію на своїх других етапах дозволили відіграти лише дві позиції і фінішувати 14-ми.

Одиночна змішана естафета
1. Франция Франція (0+3)  39:04,8
2. Швеция Швеція (0+5)  +38,7
3. Норвегия Норвегія (3+8)  +43,9
4. Германия Німеччина (0+6)  +1:02,0
5. Беларусь Білорусь (0+6)  +1:13,8
6. Канада Канада (0+4)  +1:17,6

14. Украина Україна (1+10)  +2:55,9

Повні результати гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка націй