Відкладена після вчорашнього туману чоловіча індивідуальна гонка в Поклюці нарешті повернула уболівальників у яскраві перипетії боротьби найсильніших біатлоністів  Кубка світу.

Відмінну гонку провів володар Малого Кришталевого глобуса з дисципліни Сергій Семенов! Лише за першоме коло дистанції біатлоніст може пред’явити собі претензії — за словами спортсмена, можливо дали про себе знати недоліки в розминці перед гонкою. Але, що стосується вогневих рубежів, то тут Сергій був бездоганним! Двадцять мішеней слухняно закрилися після пострілів українця, а підсумковий результат Семенова дозволив йому вже в першій особистій гонці сезону взяти участь у квітковій церемонії нагородження! Шоста позиція! Вітаємо, Сергію! Із поверненням!

Хороший, якісний старт вдався і другому лідеру нашої команди Артему Примі. Дві хвилини штрафу, зароблені на рубежах у стрільбі лежачи, не дозволили боротися за призи, але й місце на порозі двадцятки кращих — надійний результат для командного заліку в Кубку націй і оптимістичний старт для самого спортсмена.

Ще один привід для оптимізму — результат Артема Тищенка. Усього в гонці було сім ідеальних снайперів, і з них двоє — українці: Артем підтримав почин Сергія Семенова, також закривши всі мішені! Швидкості нашому молодому спортсменові поки не вистачає, до того ж, бігти йому довелося вже по неабияк розбитій трасі. Проте, перші кубкові очки сезону — в активі Тищенка за 31-е місце.

А ось четвертому нашому учаснику, Віталію Кільчицькому, гонка, на жаль, не вдалася. Причому не вийшло у Віталія ні з точністю, ні з ходом, і в фінішному протоколі в українця — 74-й результат з трьома промахами. Утім, не будемо забувати, що для Кільчицького це був перший офіційний старт після півторарічної перерви.

Якщо розглядати цей сезон, як продовження попереднього, — дуель Йоханнеса Бьо і Мартена Фуркада, то сьогодні француз створив невеликий заділ в боротьбі за восьмий поспіль Великий Кришталевий Глобус. Тотальної переваги на цей раз не було. Стартувавши в останній групі, Мартен отримав не кращу за якістю трасу, але мав всю інформацію по проходженню дистанції основними конкурентами. У підсумку, поступившись у швидкості, Фуркад зосередився на точності стрільби, влучно вразив всі мішені, і першу гонку сезону закінчив перемогою, на чотири секунди випередивши Йоханнеса Кюна.

Для 27-річного німецького біатлоніста, до слова, це — перший подіум Кубка світу в кар’єрі. До сих пір кращим результатом Кюна було п’яте місце в січні цього року, завойоване в мас-старті Антхольца. Третім призером індивідуальної гонки став австрієць Сімон Едер, він також відзначився стовідсотковою стрільбою.

А ось Йоханнес Бьо, навіть показавши ураганний хід, прийшов до фінішу лише сьомим, за трьома хвилинами штрафу відстав від переможця на 1:12. Але вже завтра в спринті норвежець має всі підстави добиватися реваншу. А сьогодні компанію призерам і Сергію Семенову в квітковій церемонії нагородження склали словенець Яків Фак і німець Сімон Шемпп.

Після індивідуальної гонки позиції України в Кубку націй не змінилися: нині наша команда — четверта. А лідерство в командному заліку зі старту сезону захопили французькі біатлоністи.

Індивідуальна гонка. Чоловіки
1.  Мартен Фуркад   (0+0+0+0)  47:09,2
2.  Йоханнес Кюн  (0+0+0+0) +4,2
3.  Сімон Едер  (0+0+0+0)  +19,7

6.  Сергій Семенов  (0+0+0+0)  +45,0
21.  Артем Прима  (1+0+1+0)  +2:23,6
31.  Артем Тищенко  (0+0+0+0) +3:04,4
74.  Віталій Кільчицький  (0+2+0+1) +5:41,9

Повні результати гонки тут.
Аналіз гонки тут.
Оновленный рейтинг Кубку світу і Кубку націй.
Не забудьте поставити оцінки спортсменам за гонку.

 

Першоджерело: biathlon.com.ua