Національна збірна України з біатлону під керівництвом Юрая Санітри завершила другий збір цього міжсезоння, який пройшов на базі «Західного реабілітаційно-спортивного центру» в селі Яворів, Львівської області.

Команда працювала в повному складі — після операції на щитовидці до тренувань в загальній групі приєдналася Юлія Журавок, яка перший збір пропускала. Основну увагу на тренуваннях спортсмени приділяли аеробній та силовій роботі, а також техніці і стабільності в стрільбі.

Як повідомив xsport.ua головний тренер збірної України Юрай Санітра, умови для підготовки в Сянках повністю задовольняли потреби команди в червні-липні, проте далі це питання стане більш гостро.


Традиційно в серпні команда повинна була відправитися на високогірний збір в Європу, однак через закриття кордонів у зв’язку з пандемією, зробити це неможливо. Третій збір спортсмени знову проведуть у Сянках, а його початок заплановано на 3 серпня. Санітра сподівається, що до середини вересня ситуація більш проясниться, і команда все таки зможе виїхати на повноцінний збір за кордон.

Поки ж спортсмени провели вже кілька міні-контрольних тренувань, в яких могли зрівнятися між собою. Так спринт на 5 км у чоловіків виграв Богдан Цимбал, у жінок аналогічну дисципліну на 3 км — Валя Семеренко. Потім в гонці із загального старту впевнену перемогу здобув Дмитро Підручний, а серед жінок тріумфувала Дар’я Блашко.

Відзначимо, що повноцінні контрольні тренування, за участю всіх спортсменів команди А і Б, заплановані на 20-21 серпня. Участь в них планують взяти і спортсменки, які перебувають на самопідготовці, — Олена Підгрушна, Юлія Джима і Анастасія Меркушина. Всі вони також провели збір у Сянках, готуючись за планами особистих тренерів.

Період міжзбір’я ж спортсмени основної команди провели по-різному: Віта Семеренко з сім’єю відправилася на море до Туреччини, Юлія Журавок та Руслан Ткаленко віддали перевагу українським морським курортам, а Валя Семеренко і Артем Прима ділилися фото з заміських комплексів Сумської та Чернігівської областей.

У свою чергу команда «Б» збір в Сянках завершила 30 липня, і отримала двотижневий відпочинок вдома.