У суботу, 30 березня, на НСК «Олімпійський» відбулася прес-конференція збірної України з біатлону, присвячена закінченню сезону 2018/2019. Детальніше про неї повідомив biathlon.com.ua. Участь у заході взяли президент ФБУ Володимир Бринзак, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, а також біатлоністи збірної України — Віта Семеренко, Валя Семеренко, Юлія Джима, Юлія Журавок і Дмитро Підручний. Із об’єктивних причин серед присутніх не було Олени Підгрушної. Долучилися до обговорення й представники спонсорів федерації біатлону України.

Ігор Жданов:

Багато критики було в цьому сезоні, причому основний удар брав на себе Володимир Михайлович Бринзак. Але був і чемпіонат світу, і чемпіонат Європи, де Юля Журавок завоювала нагороду, до того ж, вона — володарка Малого кришталевого глобусу, та ж Катя Бех з двома золотими медалями на юніорському чемпіонаті світу, Надія Бєлкіна і Ольга Абрамова, які завойовували нагороди на кубках IBU. Це все свідчить про те, що біатлон є одним із самих класних і просунутих видів спорту у нас.

Міністерство намагається допомогти, як може. Ми намагаємося забезпечити біатлоністам всі необхідні умови для тренувань і для того, щоб ви добре виступали. Я також хотів подякувати Володимиру Михайловичу, який кілька десятиліть вкладає свою енергію, здоров’я, гроші і душу в біатлон. Це робиться дійсно від душі, а тому і такі хороші результати. Хотів би подякувати всій тренерській команді, лікарям, масажистам, сервіс-бригаді, ну, і окремо всім спонсорам. Думаю, що Федерація біатлону — це одна з тих федерацій, яка завжди активно працює зі спонсорами. Мені це реально приємно, тому що при всій хорошій допомозі держави, є такі речі, які країна не може профінансувати.

Хотів ще раз подякувати жіночій команді, а також Дмитру Підручному. Сподіваюся, що в наступному сезоні будемо говорити спасибі не тільки Дімі, але і усій чоловічій команді. Коли Дмитро біг останнє коло в персьюті на чемпіонаті світу, то, напевно, я намотав більший кілометраж, ніж він. Я бігав по дому і дивився, на те, з якою перевагою він йшов на фініш.

Володимир Бринзак:

Ви всі знаєте, що був дуже складний сезон. Хочемо ми того чи ні, у нас настає зміна поколінь. І дівчата поки щосили тримаються у нас в основній обоймі, адже молодь ще не готова виступати на етапах Кубку світу, хоча у нас там є дуже перспективне покоління біатлоністів. Нам дуже важливо було зрозуміти в цей сезон після Олімпіади, що у нас є, який потенціал у наших спортсменів. Перевірити тренерські кадри, адже у нас не було кому працювати з жіночою командою. Тоді наші тренери не захотіли очолювати команду, і довелося шукати когось за кордоном. Так вже склалося, що після закінчення сезону тренер (Андрій Прокунін — прим. biathlon.com.ua) в такому форматі не захотів працювати, але, я думаю, що наші фахівці, які вже працювали з командою і продовжать це робити, впораються.

Хотів би також сказати, що кожен спонсор робить великий внесок у нашу роботу. У кожної медалі є частка їх заслуги, адже багато проблем ми вирішуємо за гроші спонсорів. Також хочу подякувати Міністерству спорту за тісну співпрацю та Національному олімпійському комітету. У нас склалася така команда, що навіть в найважчі часи вона може видавати результати світового рівня. Щоб там не говорили, та ми вже привчили наших вболівальників до перемог на різних змаганнях. Варто зазначити, що в поточному сезоні ми взяли медалі практично на всіх самих серйозних турнірах, починаючи з Олімпійського фестивалю, Кубку IBU, продовжуючи юніорським чемпіонатом світу, чемпіонатом Європи і закінчуючи Чемпіонатом світу. Особливо бронза в жіночій естафеті — вона, напевно, дорівнює золоту. Я бачив, як дівчатам було важко, і як вони бігли, зціпивши зуби. Вони проявили характер і показали всім скептикам, що український біатлон ще живий і буде далі жити. Якщо і в майбутньому ми будемо добре взаємодіяти, розуміти один одного, як Діма з Юраєм Санітрою, то це буде давати свої плоди. Сподіваюся, що в цьому році вже зуміємо побудувати комплекс в Буковелі. Там були деякі нюанси, але повинно розпочатися будівництво цієї весни. Гроші є, підтримка міністерства теж є, я дуже сподіваюся, що і в Тернополі біатлонну школу, яку закрили, незабаром знову відкриють.

Ігор Жданов:

Ця база передана у власність держави, зараз готуються документи, щоб передати її центру Олімпійської підготовки з біатлону. І ми там будемо її розвивати далі. Там є школа, там є традиції і кадри.

Кілька питань для президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака:

— Володимире Михайловичу, хотілося б почути від вас концепцію побудови тренерського штабу жіночої команди на наступний сезон. Буде ряд тренерів, які відповідатимуть за своїх підопічних, або все ж призначать старшого тренера?

Ні, поки влітку не буде старшого тренера. Взимку вже хтось буде відповідати за всю команду і, власне, представляти її на етапах Кубку світу, пізніше вирішимо це питання. Готуватися дівчата будуть командно, без головного тренера.

— Цікаво також почути вашу оцінку трансляторів біатлону в Україні в цьому сезоні.

Є питання до UA: Перший, я вже про це говорив їм. Тому що іноді був присутній якийсь непрофесіоналізм у них, коли, наприклад, вставляли рекламу в далеко не найкращий для цього момент гонки. Коли там йде максимальне напруження боротьби на трасі після останнього рубежу, а вони дають рекламу або закривають картинкою включення табло з мішенями на екрані. Також вони не запрошували нікого до себе з наших фахівців або ветеранів біатлону — те, що робив Спорт 1. Не зважаючи на це, я знаю, рейтинги у них були досить великі, і вони цим були задоволені. Але я їм сказав, що навесні потрібно розібратися з цим, обговорити, що можна зробити краще. Ми домовлялися, що будуть якісь дзвінки, консультації, але за весь сезон жодного разу ніхто не подзвонив — ні коментатори, ні керівники.

— Якби Андрій Прокунін після цього сезону все ж прийняв ті умови, які були запропоновані федерацією, то він так би і залишився біля керма жіночої збірної?

Сталося так, як сталося, чого вже про це говорити. Він вже не працює в нашій команді.

Влад Омельянченко