Чемпіонат Європи в білоруських Раубічах розпочато! І для української збірної він розпочався чудово! Два подіуми суперспринту в перший же змагальний день.

Після кваліфікацій фінал суперспринту відкрили чоловіки. Жовто-блакитну команду представляли Дмитро Підручний, Артем Прима та Руслан Ткаленко. Для перших двох спортсменів запропонований змагальний вид став новим, але навіть попри це, капітан чоловічої команди зміг вибороти бронзу.

Два вогневі рубежі — начисто, і Дмитро Підручний вийшов у лідери гонки. Ситуацію погіршило коло штрафу після стійки: наш біатлоніст опустився на восьму позицію. Далі Дмитро ризикнув на останньому рубежі й зробив це виправдано. Останнє коло українець взагалі промчав феєрично, ще б кілька метрів — і сміливо б здобув золото. Із програшем у 0,1 секунди спортсмен став бронзовим призером суперспринту.

У топ-20 фінішував Руслан Ткаленко. На вогневих рубежах він обмежився одним запасним набоєм та одним штрафним колом, але швидкістю дещо поступався суперникам. У фінішному протоколі Руслан — 15-й.

Артем Прима «настріляв» собі аж три штрафних кола й має 23-й підсумковий час.

Суперспринт, фінал. Чоловіки
1.  Сергій Бочарніков  (0+2)  14:12,8
2.  Адам Вацлавік  (0+3)  +0,4
3.  Дмитро Підручний  (1+2) +0,5

15.  Руслан Ткаленко  (1+1)  +55,1
23.  Артем Прима  (3+3)  +1:16,5

Жіночий же фінал суперспринту потішив не менше! Знову подіум, і знову капітан! Олена Підгрушна вирізнялася на дистанції гарною швидкістю, якою, власне, змога компенсувати собі втрачені секунди під час роботи на вогневих рубежах. І так само, як Дмитру Підручному, аби боротися за золото, Олені забракло кілька метрів дистанції. Сьогодні вона зі сріблом.

Валя Семеренко, яка теж претендувала на подіум, але залишилися за спиною Олени Підгрушної, бронзу віддала француженці. Сама ж завершила гонку четвертою. Анастасія Меркушина з найменшою кількістю штрафних кіл, порівняно з іншими нашими спортсменками, фінішувала шостою.

Віта Семеренко штрафне коло бігла п’ять разів і, як результат, стала 16-ю. Юлія Журавок із трьома штрафними колами — 18-а.

Суперспринт, фінал. Жінки

1. Євгенія Павлова (0+0)  16:31,8
2. Олена Підгрушна (0+1)  +2,8
3.  Хлое Шевальє (0+1)  +5,5
4.  Валя Семеренко (1+2)  +8,4

6.  Анастасія Меркушина (0+1)  +15,2
16.  Віта Семеренко (2+3)  +1:12,3
18.  Юлія Журавок (1+2)  +1:13,2