Сьогодні в першій особистій гонці на Чемпіонаті світу з біатлону стартували жінки.

На жаль, жодній з українських дівчат пройти обидва вогневих рубежі без штрафу не вдалося. Проте, дві наших спортсменки, пробігши по одному колу штрафу, фінішували в числі 15-ти найсильніших!

Олена Підгрушна почала гонку розмірено. Хоча, за словами спортсменки, працювала на максимумі, але відставання на першому колі перевалило за півхвилини. А тут ще й трапився промах… Провал спринту? Але саме в такі моменти включається безцінний досвід Олени. Другу стрільбу Підгрушна відпрацювала швидко і точно, а на останньому відрізку включила свою феноменальну фінішну швидкіст: на третьому колі графік українки — другий серед усіх учасниць спринту! У результаті капітану жіночої команди всього однієї позиції не вистачило, щоб увійти в топ-десять.

Чудовий спринт, кращий у своїй кар’єрі, провела й Дар’я Блашко, яка стартувала однією з останніх у цій гонці. На дистанції вона йшла рівніше, ніж Підгрушна, але за чистою швидкістю загальний час Олени і Даші майже ідентичний. А невелике відставання Блашко на фініші зумовлено менш високою швидкострільністю. Підсумкова позиція Блашко — 14-а, і це найвище місце нашої спортсменки в спринтерських гонках на рівні Кубка світу.

Третій результат українок в заліковій зоні показала Юлія Джима: за швидкістю вона виявилася найшвидшою в нашій команді, вигравши у Підгрушної на дистанції півсекунди. А ось на рубежах вдача Юлі посміхнулася менше: три промахи змусили її до останніх метрів боротися за потрапляння в кубкові очки — 37-й рядок у фінішному протоколі.

Із тими ж трьома колами штрафу пройшла рубежі й Валя Семеренко. Однак на дистанції вона виглядала менш переконливо, що обумовило підсумковий 50-й результат.

Завтра, без пауз, боротьбу за медалі чемпіонату світу в Поклюці продовжать гонками переслідування.

Спринт. Жінки
1.  Тіріл Екхофф (0+0)  21:18,7
2.  Анаіс Шевальє-Буше (0+1)  +12,0
3.  Анна Сола (0+0)  +14,4

11.  Олена Підгрушна (1+0)  +1:05,4
14.  Дар’я Блашко (1+0)  +1:12,2
37.  Юлія Джима (1+2)  +1:58,4
50.  Валя Семеренко (1+2)  +2:24,7

Повні результати гонки тут