Сьогодні на Сумщині зустріли біатлоністку, члена національної збірної України, чемпіонку Європи, дворазову чемпіонку світу з біатлону серед юніорів, а за результатами сезону 2018/2019 – ще й переможницю індивідуальної короткої гонки Кубка IBU та срібну призерку індивідуальної гонки на Чемпіонаті Європи в Раубічах Юлію Журавок.

— Враження від приїзду на батьківщину надзвичайно теплі й позитивні. Сподіваюся, у Сумах зможу добре відновитися, наповнитися оптимізмом, енергією та знову піти в бій. Сезон видався довгим, я півроку не була вдома, тож відчуваю досить сильну втому й бажання морально й фізично відпочити. Особливих планів поки що немає, – ділиться дівчина.

Першим із поверненням спортсменку привітав її особистий наставник, заслужений тренер України з біатлону, тренер Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» Василь Крот. Тепло зустрів Юлію Журавок і президент «Сумської обласної організації Федерації біатлону України» Анатолій Линник.

Поспілкувалися з представницею національної біатлонної збірної сьогодні й очільник Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко та голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

На початку розмови Василь Крот, як і належить рідному тренеру, гідно представив успіхи своєї вихованки цього сезону. Як виявилося, і Микола Клочко, і Володимир Токар добре обізнані в нещодавніх біатлонних подіях. Більше того – посадовці наголосили, що люблять цей вид спорту, радо вітали Юлію з високими досягненнями.

Після короткого екскурсу в змагальні перипетії Анатолій Линник ініціював обговорення проблем та перспектив розвитку біатлону в області. Йшлося й про мотивацію кращих спортсменів підтримкою органів місцевого самоврядування, і про реконструкцію лижної траси в урочищі Токарі тощо.

У загальному підсумку для biathlon.sumy.ua Анатолій Линник зазначив:

— Вважаю, що влада, безперечно, повинна продовжувати розвивати цей вид спорту на регіональному рівні. Нині важливо допомогти Юлії Журавок із житлом, завершити будівництво нової лижної траси, розпочате ще в 2010 році, реконструювати стару. Я, власне, прямо й поставив ці питання очільникам місцевого самоврядування. Отримав досить оптимістичні відповіді.

Нагадаємо, про те, як обласна рада сприяє розвитку біатлону на Сумщині йшлося раніше в інтерв’ю з Володимиром Токарем.