Жіноча збірна України з біатлону продовжує підготовку до нового сезону в естонському Отеппяя. Після минулого сезону на тренерському містку команди відбулися зміни, тепер команда знаходиться під керівництвом відразу трьох тренерів: Валерія Лєснікова, Олександра Біланенка та Володимира Махлаєва. Як це позначиться в майбутньому на результатах, ще побачимо, а поки biathlon.com.ua поспілкувався з однією з представниць жіночої команди України Надією Бєлкіною.

Надь, відразу запитаю: як твої коліна?

— (Сміється) Зараз все нормально з колінами, але ось з’явилася інша проблема — лікті. Лікті болять поки.

Пригадується, минулого літа ти не щадила коліна, а що з ліктями тепер?

— Так це пішло ще з збору в Фінляндії в Вуокатті. Здається, через навантаження силові вони в мене й «полетіли», точно не скажу. Швидше за все, саме через це. Але терпимо, тепер ось заліковую їх.

Я так розумію, тепер у тебе з’явилися обмеження якісь на тренуваннях?

— Обмежень особливих немає, просто роблю менше силових на руки, намагаюся їх трохи берегти. У свою чергу, ноги отримують більше навантаження. До речі, вчора ось палицю ще зламала на тренуванні на прискоренні. Ну, гаразд, нічого страшного, тим більше, що палиці старі були.

А тепер з новими будеш ганяти? Чому їх раніше не діставала?

— Так вони у мене лежать в тубусі, їх уже на гонках зазвичай дістаю, а тренуватися можна і на старих. Ну, тепер буду на нових, крутих (сміється).

Як взагалі ваш збір в Естонії зараз проходить?

У цілому, все нормально. Тут у нас, правда, поруч ралі проходили. Так вони поруч чотири дня буксували з сьомої ранку, це напружувало, звичайно. І стрільбище було закрито весь цей час, доводилося працювати на старому. А так, робили тренування на ролерах й імітаційні. Нам не нудно, зараз тут Настя Меркушина, сестри Семеренко з Марком, він тут порядки наводить (сміється). Сергій Семенов також тренується тут. Ніхто не хворіє — це головне. Так, по дрібницях тільки є проблеми. Ось у мене лікті, у кого-то там ще коліна або мозолі. Ну, всі тренуються. У перші дні дощ був, заважав трохи, а зараз сонечко й хороша погода.

 Що робить команда далі після цього збору?

— Збір в Отеппяя триватиме до 22 липня, потім буде невеликий відпочинок до 31-го. Далі летимо на збір в Обертілліях.

А участь в літньому чемпіонаті світу, який пройде в Раубічах вже якось обговорювалася?

— Поки незрозуміло, хто туди поїде. Сказали, що за готовністю. У нас буде одна контрольна гонка на зборі, потім ще одна в Австрії. Я так розумію, що по за їх сумарним результатом і визначать, хто відправиться в Білорусь.

Розмовляв Влад Омельянченко