Днями міський голова Тростянця Юрій Бова поділився у Facebook радістю: «Біатлону в Тростянці бути!!! Покроково йдемо до мети!!!». Причиною такої емоційної реакції тростянецького очільника стало рішення архітектурно-містобудівної ради, яка схвалила проект плану побудови спортивної бази в Нескучному.

Як повідомляє Тростянецька міська рада, Юрій Бова, міський голова Тростянецької ОТГ та архітектор Аліна Бер взяли участь у засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації. Ознайомившись із документацією «Детального плану території земельної ділянки для розміщення багатофункціонального спортивно-оздоровчого комплексу за межами населених пунктів в адміністративних межах Тростянецької об’єднаної територіальної громади Сумської області» (йдеться про відновлення спортивної бази в урочищі Нескучне) та заслухавши докладну інформацію Юрія Бови, члени обласної містобудівної ради схвалили проект й рекомендували його до затвердження.

З цього приводу ми попросили дати коментар самого Юрія Анатолійовича (більш раннє розширене інтерв’ю про біатлонну базу в Нескучному можна прочитати тут):

— Наразі виготовили детальний план території майбутнього будівництва спортивно-оздоровчого комплексу – територія колишньої спортбази «Нескучне». Функціональне призначення: створення умов для тренувань та проведення змагань з біатлону, лижних гонок. Також передбачені умови для тренувань з інших видів спорту. Забезпечено буде якісні траси, трибуни, умови проживання для спортсменів та туристів/вболівальників. Передбачено і рекреаційну сферу: сауну, відкриті літні басейни та СПА-центр. 

Містобудівна обласна рада майже одностайно підтримала детальний план території. 

Далі завершення всіх процедур з оформлення земельної документації та розробка проекту будівництва, до якого хочемо долучити міжнародного експерта, що будував кілька спортивних баз в Європі. З ним зустріч у березні. Паралельно узгодимо концепцію з Федерацією біатлону для підтримки в реалізації та Міністерством молоді та спорту.

На виготовлення проекту будівництва спортбази Тростянецька міська рада передбачила в своєму бюджеті вже 1,5 мільйона гривень. Будемо намагатися залучити кошти й з інших джерел.

Ігор Євгенович Гоцул, перший заступник Міністра молоді та спорту України, декілька тижнів тому вже відвідав територію спортбази, знайомий з концепцією. 

Нещодавно провели зимові змагання в Нескучному. У Тростянці вже створені секції з біатлону. Діти з задоволенням йдуть займатися.

Залишається лише побажати Тростянецькій громаді й надалі крок за кроком наближатися до своєї мети.

Вікторія Родічева, biathlon.com.ua
Фото зі сторінки Юрія Бови