На Харківському ОСК «Темп» відбувся Відкритий чемпіонат області з літнього біатлону серед юнаків та дівчат

Відчути «справжній» біатлон юні спортсмени змогли за допомогою спеціально розробленої компанією «ZBROIA» пневматичної гвинтівки. Стріляли з неї навіть 8-9-річні школярі.

— На змаганнях було все: і передстартове хвилювання, і азарт гонки, і штрафні секунди за порушення правил, і справжнісінькі медалі призерам. І, звичайно, весь спектр емоцій: від сяючих облич після чистого вогневого рубежу до неприхованих сліз після прикро низького результату. Були навіть і добре знайомі обличчя в суддівській бригаді, як, наприклад, спортсмени юніорської збірної України Любов Кіп’яченкова і Олександр Пономаренко, – повідомляють на сайті Федерації біатлону України.

Усього до чемпіонату долучилися 115 учасників у трьох вікових категоріях. Найменші долали кросову дистанцію довжиною 1, 4 км. із однією стрільбою. Для старших же організатори передбачили 2, 4 км. з двома вогневими рубежами.

Переможцями додому поїхали гості чемпіонату з Волинської області: Михайло Хміль (старші юнаки, 2004-05 р.н) та Аліна Хміль (середні дівчата, 2006-07 р.н.). Найкращий результат у своїх категоріях продемонстрували й Анастасія Тропец (старші дівчата, 2004-05 р.н), Іван Степанець (середні юнаки, 2006-07 р.н.), Олена Каплоух (молодші дівчатка, 2008 р.н. і молодші) і Кирило Замурей (молодші хлопці, 2008 р.н. і молодші).

— Тут немає ніякого пафосу: беруть участь звичайні діти з різних куточків області. Але все – «живе»: інтерес, емоції. Найголовніше, щоб хлопці «захворіли» біатлоном. І я скажу, що це – та «масовка», яка й може підживлювати кадрами біатлон, – окреслив значимість подібних дитячих змагань для розвитку біатлону директор Українського Східного центру олімпійської підготовки з зимових видів спорту Юрій Щегольков.