Виконавчий комітет Міжнародного союзу біатлоністів вніс зміни в майбутній сезон 2020-2021.

IBU планує провести в повному обсязі Кубок світу, включаючи чемпіонат світу з біатлону в Поклюці (09-21 лютого 2021 року). Виконавчий комітет IBU збереться 26-27 вересня, щоб прийняти рішення про необхідність внесення змін до запланованої програми Кубка світу в першому триместрі (листопад-грудень 2020 р.)

У виконкомі також погодили, що чемпіонат світу IBU серед юніорів пройде відповідно до графіку: 24 лютого — 7 березня 2021 року в Обертілліасі (Австрія). Однак, щоб забезпечити благополуччя всіх учасників, вирішили, що всі змагання Кубка IBU серед юніорів в сезоні 2020/21 і Відкритий чемпіонат Європи серед юніорів будуть скасовані

Також погодили, що заходи Кубка IBU в листопаді і грудні 2020 року будуть скасовані, а серія змагань офіційно почнеться в січні 2021 року. Новий графік змагань, включаючи переглянутий план проведення Кубка IBU, буде оголошений пізніше, після засідання Виконавчого комітету. Відкритий чемпіонат Європи IBU запланований на первинну дату (Душнікі-Здруй, Польща, 24-31 січня 2021 р.). Із новими датами можна ознайомитися в Сівідаті.

З фінансових і логістичних міркувань IBU не може гарантувати такі ж досить високі стандарти заходів захисту здоров’я, які будуть застосовуватися на Кубку світу, щодо Кубка IBU серед юніорів. Тому було вирішено, що юніорські кубки повинні бути скасовані, а відкриття Кубка IBU відтермінують, щоб не наражати на небезпеку спортсменів, команди і офіційних осіб. Рішення ухвалили на ранній стадії, щоб у національних федерацій було достатньо часу, щоб відповідним чином скорегувати і / або розширити свої національні календарі змагань.

Президент IBU Олле Далін повідомив:

«IBU усвідомлює, що це дуже важкий час для біатлонної сім’ї, як і для всіх видів спорту. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб максимально збільшити кількість заходів, які можемо провести, при цьому піклуючись про те, щоб здоров’я і благополуччя наших спортсменів і всіх зацікавлених сторін були нашим головним пріоритетом. Ми задоволені розробленим планом, згідно з яким в наступному сезоні біатлоністи всіх рівнів отримають доступ до міжнародних змагань.

Ми також плануємо підтримувати регіональні змагання, в яких можуть брати участь сусідні країни, якщо це дозволено санітарними правилами. Розробка концепції сприяння регіональної конкуренції є одним із стовпів в плані розвитку IBU, і ми розглянемо, чи можна і як це застосувати в наступному сезоні».

Заходи захисту здоров’я, які заплановані IBU, були розроблені на основі рекомендацій експертної медичної консультативної групи IBU і будуть коригуватися за необхідності з урахуванням рекомендацій відповідних національних органів. З правилами проведення заходів IBU COVID-19 можна ознайомитися тут.

Джерело — сайт IBU