Юніорський чемпіонат України з літнього біатлону в Чернігові завершився ще минулого тижня. Медалі вручені, висновки зроблені. І доки змагання плавно переходять в історію, ми запитали в заслуженого тренера України з біатлону, тренера КЗ СОР ОДЮСШ «Регіонального центру зимових видів спорту» Василя Крота, які ж спогади цей чемпіонат залишив для збірної Сумської області.

— Цього року Сумщину представив 21 спортсмен, виступали повною командою. Змагання видалися цікавими, не підвела погода. Після двох змагальних днів займали ІІ місце, поступаючись чернігівським спортсменам п’ятьма очками. Мас-старт же наші спортсмени виконали успішно й вийшли на І позицію, випереджаючи чернігівську команду на 24 очки. Лідирували впевнено, думали, що місця не втратимо. Однак у останньому виді – змішаній естафеті (2×2) наші юніори прийшли третіми, програвши Чернігівській та Харківській областям три секунди. Боролися до кінця.

Командне місце вирішив останній вогневий рубіж, куди наш спортсмен прийшов першим, але схибив і заробив штрафне коло. У підсумку маємо ІІ місце.

Василь Крот відзначив спортсменів, яким вдалося добре показати себе під час чемпіонату. Так, тренер виокремив переможця мас-старту Володимира Кошмана, бронзових призерів змагань Євгена Івченка, Катерину Свинаренко, Анастасію Дідоренко, Дмитра Грущака та Вікторію Єрмакову, яка в спринті показала четвертий час.

— Порівняно з минулим роком наші спортсмени виступили більш упевнено. Не скажу, що сумські юніори на голову вищі від представників інших регіонів, але борються на рівних. Більше того, думаю, якби не травма нашого лідера Євгена Івченка, який брав участь лише у двох видах програми, ми вибороли б І місце.

За срібло області на ЮЧУ з літнього біатлону – 2019 Сумська обласна організація Федерації біатлону України висловлює подяку тренерам юніорів Василю Кроту, Олександру Москаленку, Юрію Дмитренку, Віктору Бондаренку та Миколі Сердюку.