Капітан збірної України Дмитро Підручний розповів про скандал навколо біатлонної бази під Тернополем.

Я побачив одну публікацію на тернопільському сайті. Назва: «На біатлонному стрільбищі в Підгороднє, під Тернополем, зрізали десятки дерев і металевих мішеней». Ця публікація базується на словах тільки однієї людини, активіста, який звинувачує директора бази Віктора Щура в тому, що той неналежним чином стежить за базою і, фактично, розкрадає її. Яка ситуація на базі насправді. Ти ж на ній, фактично, виріс і продовжуєш тренуватися? — запитав у біатлоніста журналіст xsport.ua.

«Це болюча тема. І в цій статті ні слова правди. Це все наклеп на Віктора Щура. І робота проти тернопільського біатлону, та й біатлону в цілому.

База зараз знаходиться на балансі Міністерства молоді і спорту. Вона була передана туди менше року тому. Це сталося через те, що попередній власник просто її не фінансував, знищував просто: не сплачувались гроші ні за світло, ні за газ, ні за воду; діти перестали там жити, бо це було неможливо.

Віктор Щур — він президент нашої регіональної федерації. Він разом з Володимиром Бринзаком і з ще міністром Ждановим почав робити перші кроки, щоб передати цю базу на баланс міністерства і щоб запустити фінансування.

Щур і до цього, наскільки я знаю, вкладав свої гроші, щоб якось підтримувати існування бази, щоб спортсмени могли тренуватися.

Зараз йде повноцінна робота по відновленню бази. Восени був зроблений ремонт на першому поверсі бази, запущені туалети. Уявіть собі, два роки не було туалетів. Діти, тренери, спортсмени були змушені ходити на вулицю в туалет. Також кухня запущена, все відремонтовано.

Звичайно, не все так, як хотілося, на базі ще чотири поверхи. Але по чуть-чуть ремонт йде. Відновлюється стрільбищі.

Ну і, щодо цієї статті. Все висмоктана з пальця. Я був присутній, коли цей скандал стався. Директор бази 9 травня готував стрільбища до відновлення роботи. Вже з 11 травня там можна було відновити тренування. Він проводив підготовку стрільбища: вирубував самопосів, який за роки наріс навколо стрільбища, навколо установок, спилював це все, щоб були відповідності техніки безпеки і умов для тренувань.

Металеві мішені — вони зняті на ремонт. Тому що цей активіст Олександр Починок, який є сином знаменитого тренера, він просто ті установки знищував: приїжджав на стрільбищі з великокаліберним зброєю і іноді просто пробивав ті установки. Їх забрали на ремонт, вони знаходяться на складі. З 19 установок залишилося 10, на яких можна тренуватися.

Ну і цей, так званий активіст, в свої роки грабував цю базу. Батько намагався його постійно відмазувати. Він називає себе біатлоністом, хоча ніколи результатів не показував. Зараз він просто не дає тренуватися і не дає можливості нормально працювати співробітникам бази, постійно загрожує.

Коли передали базу на державний баланс, то його просто поперли звідти і не дають йому можливості робити те, що він собі до цього дозволяв.

Цей активіст усіма способами провокує, йде на конфлікт, щоб не дати просто працювати. Погрожував і мені, багатьом спортсменам. Каже мені: «Ти будеш просити у мене дозвіл, щоб тут тренуватися». Уявіть собі.

Головне, коли починаєш з ним про це говорити, то його головний аргумент в тому, що він тут виріс, що це його батько базу будував. Я вважаю, що він просто хвора людина і не знає, куди себе подіти.

Він зі своїм братом побив директора бази і, наскільки я знаю, відкриті справи проти нього.

Тому дивна стаття. Тому що чинний керівник бази, фактично, єдина людина, яка робить щось для біатлону в Тернополі».