Нещодавно ми публікували розмову з директором дитячо-юнацької спортивної школи «Регіонального центру зимових видів спорту» Віктором Світличним, у ході якої дізналися про проблеми розвитку біатлону на Сумщині. А тепер цікавимося в начальника Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації Дмитра Лантушенка, що в регіоні робиться для того, аби наші провідні біатлоністи не виїжджали з нього в пошуку більш прийнятних умов для тренувань і взагалі життя.

         Скільки коштів Управління, яке Ви очолюєте,  виділяє для розвитку біатлону на Сумщині?

– Такий вид спорту для нас однозначно пріоритетний  і з кожним роком його фінансування збільшується. Нині біатлон в області розвиває більше 30 тренерів. Функціонує дитячо-юнацька спортивна школа «Регіональний центр зимових видів спорту». Із обласного бюджету цьогоріч лише на учбово-тренувальну роботу з біатлону виділено майже 900 тис. грн. Окремо профінансовано ДЮСШ «Регіонального центру зимових видів спорту» в розмірі 250 тис. Тобто можемо констатувати, що, біатлон, судячи з кошторису, один із найбільш затратних видів спорту. Більше мільйона грн виділяється на учбово-тренувальну роботу для наших провідних спортсменів. До того ж, ОДА окремо підтримує тих спортсменів, зокрема й біатлоністів, які захищають честь Сумщини на міжнародних змаганнях.

А щодо побутових умов… Маємо вже прецедент – наша провідна спортсменка Ганна Кривонос, за ініціативою і Федерації біатлону України, і голови Сумської ОДА, отримала фінансування на закупівлю житла для своєї сім’ї в Глухові. Нині працюємо над питанням придбання житла та поліпшення житлових умов для інших провідних спортсменів-біатлоністів Сумщини, зокрема Юлії Журавок…

         На якому етапі  сьогодні питання з придбанням для неї житла?

– Наразі створена робоча група. Думаю, що за принципової позиції голів СОДА та Сумської обласної ради, ми зможемо вирішити позначене питання вже у грудні.

         Тепер щодо інфраструктури. Як вирішується проблема незадовільного стану лиже-роллерної траси в Токарях?

– Якщо йдеться про системний підхід, то чітко розуміємо, що треба розвивати інфраструктуру. Зокрема й лиже-роллерну трасу в Токарях. Уже розроблена проектно-кошторисна документація на повне її освітлення.  За гарантією голови СОР, у наступному році будуть виділені необхідні кошти – понад 1 млн 400 тис. грн. Розробляється проект і капітального ремонту траси. Також у грудні вирішуватиметься питання з виділенням коштів і на це. Тобто в наступному році траса буде капітально відремонтована й повністю освітлена, що дозволить проводити змагання не лише всеукраїнського рівня, а й міжнародного. Можливо, якісь етапи європейських  кубків.

         Дмитре Сергійовичу, а за яким принципом розподіляється фінансування біатлону в області?    

– Головне критично підходити до використання кожної бюджетної гривні. Якщо робимо учбово-тренувальний збір для спортсменів області, то запрошуємо тих, хто спроможний вибороти призові місця на всеукраїнських змаганнях чи потім у складі збірної команді України взяти участь у змаганнях міжнародних. І обласний біатлон, і ДЮСШ, зокрема, сьогодні фінансуються на належному рівні. Тим більше, порівняно з минулими роками. Наприклад, у 2014 році фінансування біатлону складало 200 тис. грн по області, тепер же – більше мільйону. Якщо у 2014 році учбово-тренувальну роботу в ДЮСШ взагалі не проводили, то зараз виділяємо на неї 250 тис. Минулого року лише на 300 тис. закупили обладнання для біатлоністів: нові комплекти лиж і гвинтівки. Цьогоріч закупили десь на суму 50 тис. Оновлення спортивного інвентаря також проходить системно й постійно.

         Нещодавно спілкувалася з директором «Регіонального центру зимових видів спорту» Віктором Світличним. Так він зазначив чомусь, що фінансування для закладу з боку Управління молоді та спорту не вистачає…

– Віктор Михайлович як директор згаданої школи жодних пропозицій щодо її фінансування не надавав. Для того, щоб я розумів, скільки необхідно коштів, мені потрібно знати позицію директора.

         І насамкінець, розкажіть, будь ласка, що, окрім фінансування, необхідно зробити, щоб Сумщина стала столицею біатлону в Україні?

– По-перше, створити належні умови. Як стояло перспективне завдання – збудувати найкращу базу для лижників і біатлоністів, так воно і стоїть. Спочатку вирішимо питання щодо лиже-роллерної траси, її освітлення, а потім працюватимемо над будівництвом об’єктів спортивної та соціальної інфраструктури.  По-друге, щомісяця тридцять провідних спортсменів області, біатлоністи також, отримують стипендії голови СОДА. Для дорослого спортсмена вона складає 150% від мінімальної заробітної плати; для молоді – 120% та 100%  для юніорів. По-третє, вже привів приклади покращення побутових умов і щодо Ганни Кривонос, і Юлії Журавок. Узагалі розробляється стратегічне бачення того, що треба, аби провідні спортсмени області поліпшили власні житлові умови. Добре розуміємо вагомість такого аргументу задля «утримання» наших спортсменів на Сумщині та подальших їх успішних виступів за наш регіон.