Учора стало відомо, що рішенням Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) російських біатлоністів Олександра Печенкіна й Олександра Чернишова усунуто за порушення антидопінгових правил (використання допінгу) при обтяжуючих обставинах (участі в організованій допінг-схемі).

Як повідомив biathlon.com.ua, усі змагальні результати Печенкіна за період з 7 січня 2012 р. по 6 січня 2016 р. анульовані, включаючи втрату медалей, очок і призових. Це ж стосується й здобутків Чернишова з 17 липня 2014-го.

Постфактум дискваліфікація Олександра Печенкіна приносить Україні золото в чоловічій естафеті Чемпіонату Європи сезону 2014/2015 (Артем Тищенко, Сергій Семенов, Артем Прима, Дмитро Підручний).

Золото, хоч і шестирічної давнини, також отримує українська збірна в змішаній естафеті сезону 2012/2013 на Кубку IBU в Ріднау-валь-Ріданна (Яна Бондар, Інна Супрун, Роман Прима, Олег Бережний).

І ще одна перемога в змішаній естафеті на зимовій Універсіаді – 2013 в Трентіно за шість років також зхадить українських власників: Ірину Варвинець, Яну Бондар, Віталія Кільчицького та Дмитра Підручного.

Вітаємо! Заслужено!