Минулий сезон став найуспішнішим для 24-річної сум’янки Юлії Журавок. Вона не лише здобула першу власну перемогу на Кубку IBU в короткій індивідуальній гонці, але також виборола срібну нагороду в індивідуальній гонці на ОЧЄ 2019. Більше того, результати цих перегонів дозволили їй завоювати Малий глобус Кубка IBU в найулюбленішій дисципліні. Про день із життя перспективної спортсменки пише biathlonworld.com.

«Згадати молодість»

Після нетривалого відпочинку на початку липня, Журавок вирушила на черговий, третій збір разом з національною командою в Отепяя, Естонію. «Перед важкими тренуваннями важливо добре відновлюватися й заряджатися позитивною енергією. І найкраще місце для цього – мій будинок. Кілька днів до того, як ми вирушили в Отепяя, у мене була зустріч з дівчатами, яких я не бачила впродовж 5-8 років. Раніше нас пов’язував футбол, ми грали в одній команді. Ось вирішили зустрітися й «згадати молодість», пограти у футбол. Було дуже весело, однак форма вже зовсім не та, яка була раніше. Я навіть з двох метрів до воріт примудрилася не забити гол! Після цього у нас був пікнік, згадували веселі історії … Я була шалено щаслива всіх побачити. Такі зустрічі й моменти дають дуже великий заряд енергії, тому в Естонію я приїхала повна сил і в чудовому настрої».

Контрольні гонки

Отепяя — традиційне місце зборів для української команди, куди спортсмени приїжджають щороку, зупиняючись в готелі, що знаходиться в декількох хвилинах від стадіону. «Досить часто ми приїжджаємо в Отепя як на збори, так і на змагання, тому я знаю стадіон і трасу дуже добре й люблю це місце. До речі, зараз тут проходить реконструкція до ОЧЄ, який пройде в наступному сезоні, але всі ці роботи зовсім не заважають тренувальному процесу. Кожен день ми виконуємо різні тренування й вправи з різним ступенем навантаження, іноді буває так важко, що навіть немає сил дійти до ліжка».

Цього року жіноча збірна України готується до сезону трьома різними групами, які тренуються окремо за різними планами. Але на збір в Отепяя команда зібралася разом, де всі дівчата проведуть контрольне тренування. «Сьогодні в першій половині дня у нас було комплексне тренування, так як ми всі готуємося до завтрішньої контрольної гонки. Після розминки й пристрілки, ми з дівчатами бігали мас-старти, а згодом тренувалися на ролерах із прискоренням на відрізках».

Трохи веселощів

Кілька годин першого тренування завершилися кросом на два кілометри й заслуженим відпочинком. «Після тренування ми завжди намагаємося переключитися від важкої роботи, тому можемо подуріти на газончику, наприклад». А ще, коли видається вільна хвилинка, Журавок любить провести час з Марком, сином Віти Семеренко, який завжди їздить з мамою на збори, допомагаючи їй правильно тренуватися. Але ось іноді його буває зовсім не просто наздогнати, навіть швидкій спортсменці: «Сьогодні, щоб заслужити фото від Марка, я бігала за ним по всьому стадіону, прямо, як в мультику «Простоквашино», де Шарик ганявся за зайцем, щоб з ним сфотографуватися!»

Після веселощів і короткого відпочинку, який пролетів дуже швидко, настав час другого тренування: «Увечері в нас була класика … під дощем. Насправді, я люблю дощ, і тренування в злива мене зовсім не лякає. Це вже не перший раз, коли ми тут потрапляємо під дощ, але в таких умовах тренуватися набагато приємніше й легше, ніж під палючим сонцем. Проте, після такого тренування, спершу потрібно прийняти гарячий душ і швидше переодягнутися в сухе, ну а потім можна випити смачний гарячий чай із медом і лимоном … »

Хоча друге тренування завершено, день ще триває. Попереду чекають масаж, смачна вечеря й холостий тренаж. І тільки після цього можна буде подумати про довгоочікуваний відпочинок і завтрашній день, який буде знову сповнений рутинною роботою для спортсмена.

Фото надані Юлією Журавок