Президент федерації біатлону розповів про готовність команди до старту сезону.

Володимир Бринзак/ Фото — Kostya Klymenko

2 грудня в словенській Поклюці змішаними естафетами стартує перший етап Кубка світу з біатлону. Заключний збір перед стартом нового сезону жіноча збірна України проводить у швейцарському Ленцерхайде, а чоловіча – в австрійському Обертілліасі.
В ексклюзивному коментарі XSPORT президент Федерації біатлону Володимир Бринзак розповів про готовність українців до першого етапу Кубка світу, формування складу на змішані естафети, хвороби Дмитра Підручного, а також проаналізував виступ лідерів команди в контрольних стартах:
Володимире Михайловичу, прокоментуйте, будь ласка, склад команди на змішані естафети. Чому на перші гонки не заявлена Юлія Джима?
— Джима на першому етапі Кубка світу хоче зосередитися на особистих гонках. Що стосується інших дівчат, то Валя мала температуру на зборі в Швейцарії, а Журавок завтра прилітає до Києва на два дні вирішувати візові питання з австрійським посольством. Вона не зможе бігти естафети. Ось тому і виходить такий склад.
У Діми Підручного якась хвороба, він не може зрозуміти через що вона «вилізла». Голова боліла, нежить, кашель. Вирішили, що він буде бігти, але в разі чого, його зможуть замінити Семенов або Кільчицький.
Ви сказали, що Журавок прилетить вирішувати візові питання. Чому не вдалося це зробити, коли до Києва поверталася вся команда?
— Журавок не вийшло поставити візу в перший раз, тому що в паспорті залишилося дві сторінки, які не віз, а для відміток. Вони не захотіли ставити візу, тому потрібно ще раз прилетіти, дати інший паспорт і поставити візу.
Як оціните виступ команди на контрольних стартах в Ленцерхайде і Обертілліасі, а також команди Б на Кубку Норвегії в Шушені?
— Дуже радий за Олену Підгрушну. Віта Семеренко нормально себе показала. В Обертілліасі Джима добре пробігла. Меркушина на початку сезону завжди важко розбігається, потім має бути краще. Так що поки все нормально, як запланували тренера. Тим більше це ж тільки перша гонка, лижної змазки доброї не було. Зараз вже дівчата почали швидкісні тренування робити, будуть потихеньку розбігатися.
У Шушені Абрамова не бігла, тому що затрималася в Києві через візи й була неготова. Теж саме стосується Лери Дмитренко, але вона ще молода, тому їй дали можливість пробігти. Ну, а іншим стріляти потрібно краще. Бєлкіна нормально, а Бондар потрібно більше впевненості. Вона ж на тренуваннях може, а ось на змаганнях психологічно ніяк не налаштується. А взагалі, вже на першому етапі Кубка IBU буде більше зрозуміло, що до чого.
Як себе почуває Валя Семеренко і чи немає більше ні в кого проблем зі здоров’ям?
— Валя вже тренується в загальній групі, у неї тільки в день старту була невелика температура, вирішили поберегти. Усі інші в порядку, ніхто не хворіє.
Із вирішенням візових проблем, плани команди якось змінилися?
— Поки що все, як і планували, без змін. Тоді їм не вистачало днів в Шенгені на Чемпіонат світу в Швеції і етап в Осло, зараз ця проблема вирішилася.
Що очікуєте від першого етапу Кубка світу? Якими результатами команди будете задоволені?
— Звичайно хочеться, щоб були, як можна ближче до перших місць. Щоб отримали впевненість на старті сезону, це дуже важливо. Чекаю також юніорського Кубка IBU, подивитися на нашу молодь. Можливості досвідчених спортсменів ми вже знаємо, але на Олімпійських іграх в Пекіні повинні більше розраховувати на молоде покоління. Тому вже зараз потрібно шукати тих спортсменів, які зможуть в майбутньому скласти гідну зміну нашим лідерам.

Максим ЧЕБЕРЯКА, XSPORT.ua