123456Якщо влітку королем серед усіх видів спорту в нашій області є футбол, то взимку – біатлон. Тим більше, що рейтинги телевізійних трансляцій світових змагань з біатлону сьогодні б’ють усі рекорди.

Біатлон збирає перед телеприймачами мільйонні аудиторії в усьому світі. За свідченнями експертів, успіхи національних збірних команд на Чемпіонатах світу та етапах Кубку світу з біатлону роблять для підняття міжнародного іміджу країни більше, ніж усі дипломати разом узяті.

Розвитку біатлону на Сумщині традиційно приділяється велика увага. Сумська школа біатлону – одна з найбільш давніх і титулованих в Україні. Але підготовка до успішних зимових стартів розпочинається ще улітку. Саме тому днями на свою традиційну нараду зібралися тренери, представники Федерації біатлону Сумської області, управління молоді та спорту облдержадміністрації аби обговорити проблеми й поставити завдання щодо розвитку біатлону на Сумщині у наступному спортивному сезоні.

Серед головних запитань – фінансування. Про фінансове забезпечення розвитку цього виду спорту проінформував присутніх начальник управління молоді та спорту ОДА Олександр Стрельченко. При тому, що багато нерозв’язаних проблем із забезпеченням набоями усе ще не вдається вирішити повною мірою, але з боку управління та ФБУ області для цього робиться усе можливе. В цілому ж, тренувальний процес підготовки усіх вікових груп спортсменів відбувається згідно затвердженого плану.

Але ефективність та загальний результати роботи могли б бути й вищими. Необхідно зняти непорозуміння й підвищити рівень взаємодії між працівниками управління молоді та спорту й тренерським складом. Адже від цих зусиль залежить якість підготовки юних спортсменів, які згодом мають посісти провідні місця у складі національної збірної команди. Саме на цьому наголосив заслужений тренер України, персональний тренер сестер Семеренко Григорій Шамрай. Інформуючи присутніх, старший тренер жіночої збірної команди України з біатлону зазначив, що збірна, у складі якої сумчани посідають провідне місце, готується до Олімпіади-2013 у Сочі згідно затвердженої програми. Зривів і травм немає. Згідно затвердженого календарного плану відбувається підготовка також і членів збірної області. Спортсмени з усіх вікових груп (чоловіки, юніори, юнаки, жінки, юніорки, дівчата) проходять тренувальну підготовку згідно затвердженого календаря._dsc0510

Під час проведення тренерської наради предметом обговорення спеціалістів також стала ініціатива губернатора області Юрія Чмиря щодо створення на базі Школи вищої спортивної майстерності регіонального центру з біатлону. Практично завершені підготовчі роботи й невдовзі продовжиться будівництво лижоролерної траси. Майже півтора кілометри асфальтованої доріжки мають наблизити трасу у НСБ «Динамо» (с.Токарі) до європейських вимог і за якістю покриття, і за рельєфом. А встановлення додаткової тридцятої установки для стрільби, побудова навісу над стрілецькими установками та освітлення стрільбища мають створити необхідні передумови для повноцінної спортивної підготовки наших спортсменів-біатлоністів. А у перспективі, проведення часткової реконструкції має дозволити проведення на динамівській базі у Токарях змагань всеукраїнського та європейського рівнів. Тим більше, що й сьогодні матеріальна база НСБ «Динамо» (с.Токарі Сумського району) залишається однією з найкращих в Україні. Та й досвід у проведенні європейських змагань у Сумській області є, для цього існує необхідна ресторанно-готельна інфраструктура.

Жваву зацікавленість в учасників наради викликала й ідея створення на базі ЗОШ №3 м.Суми спеціалізованого інтернату зі спортивним ухилом для обдарованої молоді м.Суми та Сумської області. Попередньо ця пропозиція здобула підтримку в губернатора області Юрія Чмиря. Створення такого закладу дозволило б створити комфортні умови для проживання, харчування й удосконалення своєї спортивної майстерності для найталановитішої молоді нашої області.

_dsc0499Учасники тренерської наради також обговорили питання покращення інформаційного забезпечення розвитку біатлону в області й відзначення у вересні цього року 50-річчя біатлону України.

«Високі спортивні досягнення у спорті – це результат великої роботи, — зазначив депутат обласної ради, президент Сумської обласної організації Федерації біатлону України Анатолій Линник. – За вдалими виступами спортсменів криється титанічна праці тренерів та спеціалістів. Але усі ми щиро радіємо, коли наші спортсмени здобувають нагороди найвищої проби. Оскільки кожна медаль лише примножує спортивну славу нашого краю, сприяє зміцненню спортивних традицій і спортивного авторитету нашого регіону».