Старший тренер жіночої збірної України Андрій Прокунін залишає посаду наставника команди. Рішення прийняли за підсумками сьогоднішньої тренерської ради. Про це сам російський фахівець повідомив в коментарі biathlon.com.ua. Зміну наставника команди прокоментував і президент федерації біатлону України Володимир Бринзак.

Россия Андрій Прокунін:

— Хочу повідомити, що з сьогоднішнього дня я не є старшим тренером жіночої збірної України. Той формат роботи, який був запропонований федерацією, не влаштовує мене, як тренера. Я хочу рости, розвиватися, але в зв’язку з тим, що багато спортсменок перебуває на індивідуальній підготовці з особистими тренерами, не бачу можливості для самореалізації. Тому прийняв рішення, залишити цю посаду і дати можливість реалізуватися в цій ролі іншим фахівцям.

При цьому хочу подякувати всім тренерам, які зі мною працювали, всім дівчатам і функціонерам федерації. Також дякую Міністерству молоді і спорту України в особі державного тренера Євгена Федоровича Колупаєва, який створив всі умови для того, щоб команда могла повноцінно працювати. Окремі слова подяки президенту федерації Володимиру Михайловичу Бринзаку, оскільки я розумію, що запрошення мене на цю посаду було сміливим кроком з його боку, оскільки мій паспорт протягом усього періоду роботи дуже багатьом не давав спокою. І в якийсь момент це все одно мало статися.

Але я йду на хорошій хвилі. У нас є медалі чемпіонату світу і Європи, сподіваюся, команда буде прогресувати і далі. Я ні в якому разі не спалюю мости і не кажу «прощавай». Цей рік збагатив мене як тренера додатковим досвідом, і я в свою чергу спробував дати команді все, що міг у цій ситуації. Спасибі всім за роботу!

Украина Володимир Бринзак:

Припинення співпраці з нашою командою — рішення Андрія Прокуніна, до якого ми поставилися з розумінням. На сьогоднішній тренерській раді обговорювали питання подальшої організації роботи команди. І якщо по чоловічій вже є визначеність, то по жіночій збірній питання залишаються до другої половини квітня.

Швидше за все, молодіжна група і доросла команда будуть тренуватися за різними методиками, і в цій ситуації Андрій Прокунін висловив свої міркування про те, що така схема роботи не дозволить йому реалізувати свої тренерські ідеї. Поки ми не будемо робити різких дій з приводу нового тренера команди — працювати продовжать ті фахівці, які робили це і в минулому сезоні. Віта і Валя Семеренко, швидше за все, будуть і далі працювати з Григорієм Шамраєм, Настя Меркушина — з батьком, інші дівчата — під керівництвом Валерія Лєснікова, який буде відповідати за функціональну підготовку, а також Володимира Махлаєва і Олександра Біланенка, які зосередяться на стрільбі.

Ми вирішили більше довіряти нашим фахівцям — і в тренерському штабі, і в сервіс-групі. Тому будемо поступово йти від практики запрошення закордонних фахівців. Але всі кадрові питання ще будуть обговорюватися і затверджуватися під час тренерського семінару, який пройде в останній декаді квітня. Хто в цій ситуації формально буде головним — не головне, куди важливіше — зберегти команду, забезпечити подальший прогрес результатів у дівчат, проаналізувавши помилки, допущені в цьому сезоні і не припускаючи їх в майбутньому. А тренерам, в будь-якому випадку, необхідно буде знаходити спільну мову. Упевнений, нашій команді під силу вирішувати найсерйозніші завдання.

Бесіду вів Євген Тарасенко